Trebišovčania dostanú nový cintorín

Trebišov – rekonštrukcia pietneho miesta zhĺtne veľké množstvo financií. Rekonštrukcia cintorína by mala začať po sviatku Všetkých svätých. Obmedzenia, ktoré obyvatelia mesta musia očakávať potrvajú približne 9 mesiacov.

Pietne mesto odpočinku pre občanov už dlhšiu dobu hlási problém. Ním je nedostatok miesta            pre zosnulých a katastrofálny stav interiéru, obradnej miestnosti, zlý technický stav aj rozloženie priestorov. Preto sa mesto rozhodlo pre najväčšiu investíciu. Celková výška rekonštrukcie, dostavby pietneho miesta a vstupu do areálu dosiahne sumu 692 400 eur s DPH.

Firma, ktorá zastrešuje prerábanie cintorína sa zaväzuje záručnou dobou 60 mesiacov. Tento čas sa     o príležitostne problémy bude starať zhotoviteľ. Ako to bude po uplynutí záručnej doby nie je známe.

Cintorín po plánovanej rekonštrukcii

 

 

 

foto pred

Aktuálny stav

 

 

Fakt, že mestský cintorín potrebuje rekonštrukciu, je viac než isté. Peniaze majú byť použité na zveľadenie interiéru, vybudovanie vstupu z južnej strany, úpravu zelene, rozšírenie areálu a parkoviska. Časť z rozpočtu odkrojí strecha s účelnou zelenou záhradou, ktorá spríjemni prostredie a zlepší mikroklímu.  

Hoci rekonštrukcia pietneho miesta je viac než potrebná, suma, ktorá ju pokrýva je mierne vysoká a pokryla by aj iné urgentné rekonštrukcie.

Patrícia Marková

Tento článok si prečítalo 3 667 ľudí