Strašidielka, duchovia a dušičky prichádzajú do múzea na Slávnosti svetiel.

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove chystá svoje predposledné „živé“ podujatie v tomto roku.  Andrássyho kaštieľ zaplní v piatok večer, 7. novembra 2014, strašidelná atmosféra, ktorá zláka všetkých Trebišovčanov i hostí nášho mesta.

Ak nemáte strach z tmy, historických miest, ktoré dýchajú prastarou kultúrou alebo sa práve naopak radi bojíte strašidiel, či rôznych príšer, neváhajte a navštívte v čase od 18:00 hod. do 23:00 hod. trebišovské múzeum. Koncom týždňa sa v jeho priestoroch uskutočnia Slávnosti svetiel. 

Kelti kedysi verili, že dni, ktoré my teraz oslavujeme ako Sviatok všetkých svätých, majú magickú moc.
Milovníci tohto novembrového sviatku sa s obľubou prezliekajú za strašidlá, či smrtky. Ťažko stretnete v meste takúto bytosť, avšak účastníkov podujatia čakajú bytosti zo záhrobia v trebišovskom kaštieli. Všetci, ktorí sa radi oddávajú mystickým chvíľam, si môžu doslova užiť strach, mátoživú a tento rok aj rozprávkovú atmosféru.

Múzejníci majú pripravené zaujímavé príbehy. Počas Slávnosti svetiel ožijú v kaštieli záhadné bytosti v podaní šikovnej a kreatívnej mládeže z Trebišova.

slavnosti svetiel

Neopakovateľné príbehy, zážitky a rozprávkovo- strašidelný pocit čakajú piatkových návštevníkov trebišovského múzea.

Okrem tajomnej atmosféry budú môcť Trebišovčania pozorovať hviezdnu oblohu s hvezdármi z Kultúrneho centra južného Zemplína a nachádzať na nej vesmírne záhady, ktoré sa v túto záhadnú noc udejú.

Aj tento rok si zadovážte kostýmy duchov a zaujímavé masky. Možno ani neviete, no kedysi takéto kostýmy slúžili na zaháňanie zlých duchov. Všetky inkognito účastníkov, ktorí sa v múzeu ukážu, organizátori odmenia!

Rozprávkové ukážky príbehov prepojené s tradíciou a poznaním starého slovanského sviatku zažijú mladí i tí skôr narodení s úprimnou radosťou a možno i strachom v očiach.

Tento článok si prečítalo 2 432 ľudí