„Štúdio“ zo Srbska si zahrá aj v Trebišove

Tvorivá, umelecky aktívna mládež v Trebišove chystá na dnes večer zaujímavý projekt. V Koniarni, v budove jazdiarne patriacej areálu Andrássyho kaštieľa sa 20. júna 2014 so začiatkom o 20.00 hodine uskutoční divadelné predstavenie s názvom PLAY KAFKA! Uvedie ju Divadelná skupina „Štúdio“ zo Srbska. Herci sú etnický Slováci z „dolnej zeme“ a ich jazykom je nádherná archaická slovenčina, ktorá dáva ich hereckému prejavu úžasný charakter.

Play Kafka! je choreo-dráma s nevýraznou kvantitou textu, jednou vetou, ktorú hovoríme, okrem po slovensky, srbsky a rusínsky, ešte aj po anglicky, taliansky a francúzsky.
Mladí avantgardní divadelníci z multietnickej Vojvodiny vtiahnu svojou novou hrou prítomné obecenstvo do temnej „Premeny“ Franza Kafky. V ňom sa herci takto zamýšľajú: „Nepodobáme sa všetci hmyzu, ktorý chaoticky blúdi po svete, meste či byte? Nečaká každého z nás osud Gregora? Nie sme všetci Gregor? Zmení sa na hmyz on alebo všetci ostatní? Čo chce on? Čo očakávajú iní?“ Odpovede na otázky si príďte zažiť na vlastnej koži!

Divadelné predstavenie je organizované v spolupráci s festivalom nárečových divadiel Mihaľovski deski.

kafka

Tento článok si prečítalo 1 837 ľudí