Trebišovčania majstrami Slovenska

Počas uplynulého víkendu sa v trebišovskej športovej hale odohrali majstrovstvá Slovenska starších žiakov v hádzanej. Okrem domáceho Trebišova si účasť na záverečnom turnaji vybojovali družstvá, ktoré skončili v dlhodobej súťaži na prvých dvoch priečkach v rámci krajov. Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica, HK Kúpele Bojnice, HK Topoľčany, Slovan Modra a Tatran Stupava. Družstvo HC Štart Nové Zámky oznámilo, že sa podujatia nezúčastní.

Do bojov tak vstúpilo sedem mužstiev a systémom každý s každým sa bojovalo o celkové umiestnenie. Najúspešnejším kolektívom sa napokon stali domáci hráči pod vedením trénerskej dvojice Marek Čižmár – Ladislav Ivan.

„V konkurencii najlepších družstiev na Slovensku sme splnili svoj cieľ – obhajobu majstrovského titulu spred dvoch rokov z Modry, ešte v kategórii mladších žiakov,“ šťastne skonštatoval tréner víťazného celku Marek Čižmár.

Búrlivá a veľmi žičlivá atmosféra, ktorú vytváral počas celých troch dní trebišovský fanklub, vyburcoval Zemplínčanov k výborným výkonom. Najviac strelených gólov, presvedčivé víťazstvá nad baštami slovenskej hádzanej a najväčšími konkurentmi – Topoľčanmi a Prešovom potvrdili oprávnenosť získaného zlata na domácej pôde.

DSC_09088

„Pred majstrovstvami som sa obával, ako sa chlapci zhostia tlaku domáceho prostredia a najmä očakávaniami zo strany verejnosti. Teší ma, že spoločnému úspechu podriadili všetko, pričom od zápasu s Topoľčanmi, vo veľmi vybičovanej atmosfére, kedy bol súperom vážne zranený náš krídelník Rado Giba, sa dokázali chlapci zmobilizovať a nepustiť už šancu z rúk,“ povedal lodivod Trebišova.

Stále plné obecenstvo, zložené najmä z rodinných príslušníkov, vytvorilo atmosféru podobnú vrcholovým zápasom mužskej kategórie. Neustále, počas celého zápasu, poháňalo chlapcov k stále lepším výkonom. „Z jednotlivcov nebudem vyzdvihovať nikoho, pretože úspech je úspechom všetkých a každý z členov družstva zabral vtedy, keď to bolo najviac potrebné. Čo ma teší, je atraktívna, rýchla hádzaná, ktorou sme sa prezentovali a ktorá slávila úspech nielen v hľadisku medzi divákmi, ale priniesla slová uznania aj od súperov,“ spokojne uzavrel Marek Čižmár.

Konečná tabuľka:

1. Slavoj Trebišov         6 5 0 1 158:107 10
2. HK Topoľčany          6 5 0 1 139:105 10
3. Tatran Prešov           6 3 1 2 144:112 7
4. MŠK P. Bystrica      6 3 0 3 107:124 6
5. Slovan Modra           6 2 1 3 128:117 5
6. HC Tatran Stupava    6 2 0 4 107:149 4
7. HK Kúpele Bojnice   6 0 0 6   99:168 0

Najlepší strelec: Martin Potisk (Slovan Modra) – 50 gólov

Najlepší brankár: Adam Králik (HK Topoľčany)

Najlepší hráč: Ondrej Megela (HK Slavoj Trebišov)

HK Slavoj Trebišov – starší žiaci – majstri SR
FOTO: Martin Bizub

 

Tento článok si prečítalo 2 978 ľudí