Stretla niekedy ťava velblouda? Výstava Márie Nerádovej má na to jasnú odpoveď.

TV_kniznica2Čeština a slovenčina skrývajú množstvo zaujímavosti, na ktoré môžu deti, ale taktiež aj dospelí pri rozhovore naraziť. Práve pre najmenších je určený zábavný obrázkový česko-slovenský slovník zákerných slov, vytvorený ilustrátorkou Máriou Nerádovou. Tieto slová sú v jesenných dňoch obsahom interaktívnej výstavy sprístupnenej v Zemplínskej knižnici v Trebišove.

Autorka výstavy, Mária Nerádová je ilustrátorka a grafická dizajnérka. V roku 2012 ukončila štúdium v ateliéri ilustrácie vedenom prof. Kállayom na VŠVU v Bratislave. Predtým študovala grafický dizajn na Univerzite Tomáše Bati v Zlíne.  Už počas jej štúdia vyšlo niekoľko kníh s jej ilustráciami. Zúčastnila sa na výstavách na Slovensku, v  Česku, Poľsku, Francúzsku i Macedónsku.
Okrem výtvarníckej činnosti sa venuje i práci v Asociácii ilustrátorov – ASIL, kde sa podieľa na organizovaní rôznych akcií, výstav a podujatí, ktoré toto hnutie iniciuje.

kniznica

Ilustrácie na jej výstave Aha! Hele! pochádzajú z knižky Slovensko-český obrázkový slovník zákerných slov pre deti, ktorá získala Cenu najkrajšie knihy Slovenska 2010. Doposiaľ však nebola publikovaná.

Výstava potrvá v priestoroch knižnice do 21. novembra 2014.

Tento článok si prečítalo 2 717 ľudí