Nové trendy a vlastnú umeleckú víziu prináša do nášho mesta „VRAMA“

vramaMúzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sprístupňuje 10. januára 2014, vo výstavnom priestore AMBIT, druhú interesantnú výstavu roka 2014. Jej autormi sú zanietení umelci- vranovskí maliari. Výstava nesie názov VRAMA. Pod rovnomenným pomenovaním sa vystavujúci prezentujú v spoločnom zoskupení.

VRAMA je neformálne združenie umelcov, ktoré zlučuje vranovských maliarov, grafikov, sochárov, keramikárov, fotografov, či textilných tvorcov vzdelaných v uvedených umeleckých odboroch. Spoločná je pre nich samotná činnosť a osobný vzťah umelca k svojmu rodisku, spojený s ich odobreným vzťahom k príslušnosti v rámci tejto skupiny. vrama3VRAMA ponúka nové príležitosti na rozvoj individuálnej kreativity s možnosťou konfrontovať svoje vlastné myšlienky a umelecké vízie s ďalšími členmi tejto umeleckej skupiny, ako aj s bohatou amatérskou obcou okresu Vranov nad Topľou.

Aj keď v priebehu minulých rokov členovia združenia VRAMA vystavovali, doma i v zahraničí, viackrát samostatne, tieto sólové aktivity sú dnes realizované skupinovou výstavou. Aktéri tohto umeleckého zoskupenia majú za sebou výtvarné štúdia na umeleckých stredných a vysokých školách v Bratislave a Košiciach. Existujúce obchodné a tvorivé úspechy vranovských umelcov poukazujú na to, že členovia skupiny VRAMA sú ľudia nezávislí a otvorení výtvarnému prejavu. Nie sú im cudzie ani najnovšie trendy a prúdy súčasného umenia a blízky im je klasický výtvarný prejav.

vrama1

V trebišovskom kaštieli budú skoro dva mesiace vystavené diela nasledujúcich tvorcov, členov združenia VRAMA: Dr. Slavomíra Čupilu, Beáty Halandovej, Jána Adamčíka, Martiny Štecovej, Mgr. Art. Slava Durkaja, Mgr. Art. Dušana Sekelu, Mgr. Art. Andrei Jakubovej, Petra Treciaka a Martiny Lukáčovej.

vrama2vrama5

Fanúšik výtvarného umenia a kreslenia bude môcť výstavu obdivovať v Trebišove do 2. marca 2014.

vrama4

FOTO: Jozef Danko

Tento článok si prečítalo 1 541 ľudí