Československým talentom 2013 je Miroslav Sýkora zo Stredy nad Bodrogom

SYKORA 1

Včera večer sa konalo finále talentovej súťaže Československo má talent 2013. V náročnej konkurencii súťažiacich z Čiech aj Slovenska zvíťazil operný spevák, rodák zo Stredy nad Bodrogom Miroslav Sýkora. Keď Miroslav Sýkora rozpráva, zajakáva sa a je pre neho náročnejšie vyjadriť sa. Keď však začne spievať, postavia sa vám chlpy na rukách.

 

CSMT_logo

Pred dvoma mesiacmi sme pre vás pripravili vyjadrenie talentovaného speváka opery zo Stredy nad Bodrogom, ktorý postúpil do semifinále Československo má talent 2013. Miroslav Sýkora (25) ochotne odpovedal na naše otázky a z jeho vyjadrení bolo cítiť, že výhra v talentovej súťaži by pre neho znamenala oveľa viac, ako len peniaze, či úspech. Silný je nie len jeho hlas, ale aj jeho príbeh. Ako malý veľmi trpel, keď ho opustil otec. Tento traumatický zážitok spôsobil, že dodnes má problém s vyjadrovaním. Zajakávajúci sa Miroslav si v živote prešiel neľahkými chvíľami, no jeho vášeň pre spev prevýšila všetko negatívne. Včera sa jeho príbeh v ČSMT dočkal happy endu. Nenápadný Bodročan s nápadným hlasom sa stal absolútnym víťazom súťaže a okrem finančej výhry, dovolenky a auta sa mu splní aj obrovský profesionálny sen. Zaspieva si pred Simonom Cowellom, známym hľadačom talentov svetového formátu.

SYKORA3„Je mi ľúto, že mi trvalo 39 rokov, kým som spoznal takého skvelého speváka, ako ste vy“, povedal na spevákovu adresu porotca Jaro Slávik, po jeho prvom vystúpení na kastingu. Včera pred vyhlásením výsledkov sa porotcovia opäť zhodli, že favoritom je Sýkora a mal by to aj vyhrať.

Rodák zo Stredy nad Bodrogom sa z výhry teší a plánuje v prvom rade spievať. Existuje však ešte jedno pozitívum jeho výhry. Raz v živote sa mu už stalo, že od veľkej radosti prestal na pár týždňov koktať. Jeho fanúšikovia a nadšené publikum podľa svojich vyjadrení na sociálnych sieťach a v diskusných fórach mu v tom držia prsty. Jeden z nich napísal: „Konečne vyhral obyčajný človek s neobyčajným talentom. Všetci mu držíme prsty, ak sa má uzdraviť, tak sa uzdraví, no dôležité je, aby neprestal spievať, lebo to je to najkrajšie, čo nám môže dať.

A aké boli bezprostredné reakcie samotného Talentu roka 2013? „Je to neuveriteľné, sám tomu neverím“, tešil sa spoločne so svojou najväčšou podporovateľkou, mamou, Miroslav tesne po vyhlásení výsledkov.

 

 

Čítajte tiež: http://trebisoviny.sk/talent-zo-stredy-nad-bodrogom-miroslav-sykora-porotu-uplne-sokoval/

 

 

Tento článok si prečítalo 5 200 ľudí