Prvý trebišovský jumping maratón, zaujímavý program na Deň žien

 

Aktívne trávenie voľného času patrí medzi najlepšie formy relaxu a regenerácie. Fyzická námaha a cvičenie sú jednou z najdôležitejších častí skladačky zdravého životného štýlu. Muži sa radi venujú tradičným športom od futbalu až po fitnes, JUMPIG botyženy častokrát radšej experimentujú a skúšajú nové formy cvičenia. Zatiaľ čo pred pár rokmi svet ženského cvičenia ovládla tanečná zumba, dnes je hitom viac kondične náročný JUMPING. Cvičenie pozostávajúce zo skákania a posilňovania na špeciálnych trampolínach posilňuje celé telo, vyžaduje koordináciu a v istom zmysle nahrádza ženám aj posilňovanie. O popularite tohto typu cvičenia v Trebišove svedčí aj to, že v meste fungujú hneď dve jumping centrá a záujemkýň stále pribúda.  

Trebišovská inštruktorka aerobiku, zumby a jumpingu Lenka Dohaňošová naplánovala pre všetky jumperky možnosť stráviť tento rok MDŽ trochu inak. V sobotu 8. marca sa v športovej hale v Trebišove uskutoční 1. trebišovský jumping maratón. Organizátorka verí, že akcia bude mať úspech, keďže jumping sa v Trebišove cvičí už dva roky a na hodinách sa stále nájdu aj nováčikovia. Program maratónu sa preto snažila nabiť na maximum.jumping maraton „Pozvala som inštruktorov z celého Slovenska. Veľmi sa teším, že pozvanie prijala aj Vierka Gimecká, inštruktorka z Trenčína, ktorá má na starosti celé Slovensko aj školenia samotných inštruktorov“, teší sa Lenka Dohaňošová. Okrem Viery Gimeckej uvidíme v sobotu cvičiť aj týchto inštruktorov: Katarínu Staňovú (Košice), Silviu Fečovú (Poprad), Viktora Havlíka (Vráble), Dominiku Hunadyovú (Prešov), Vratka Rokytu (Košice), Jakuba Antoša (Vranov), Víta Rězníčka (Trebišov). Maratón začína o 14:30 a samotné cvičenie bude trvať tri hodiny. Okrem stálic, ktoré si trúfnu stráviť ich na trampolínach, budú vítaní aj nováčikovia a priaznivci jumpingu, ktorí ako diváci pomôžu vytvoriť „nadupanú“ atmosféru. Vstupenka pre účastníkov maratónu stojí 10 eur, v cene je aj občerstvenie, mesto Trebišov podporilo akciu poskytnutím priestorov. Ak ešte stále váhate, organizátorka pripomína, že sa netreba báť: „Nie všetci budú skákať celé tri hodiny, účastníci sa môžu vystriedať a oddýchnuť si“. Na Jumping maratón je potrebné prihlásiť sa telefonicky, alebo kontaktovať Lenku Dohaňošovú prostredníctvom sociálnej siete.

JUMPING 1

Možno ani vy ešte nemáte program na popoludnie Medzinárodného dňa žien, alebo zháňate zaujímavý darček pre svoju polovičku. Ak navštevuje hodiny jumpingu, táto výzva môže byť pre ňu ako stvorená. Samozrejme, vítaní sú aj diváci. Príďte podporiť svoje známe, dozvedieť sa nové veci o cvičení, ktoré je v súčasnosti veľkým hitom a hlavne, inšpirovať sa jumpingom k zdravšiemu životnému štýlu.  

Tento článok si prečítalo 2 519 ľudí