Kam počas jarných prázdnin? Zemplínska knižnica pozýva…

Tohtoročné jarné prázdniny si už žiaci východného Slovenska užívajú v plnom prúde a my, z nášho spravodajského portálu, im ponúkame zoznam aktivít, po ktorých môžu, aj počas dní bez školských povinností, siahnuť. Zemplínska knižnica pozýva všetky prázdninujúce deti do oddelenia literatúra pre deti a mládež, kde na ne čaká pripravený bohatý program.

Zážitkové čítania kníh, literárne, výtvarné a tvorivé dielne, hry, súťaže a mnoho ďalších činností sú prichystané v knižnici nášho mesta. A to v každučký deň prázdnin.

Čo teda ešte v tomto týždni môžete stihnúť?

Utorok  4.3.2014 od 9.00 do 14.00h Zázrační ilustrátori – Deti prežijú tento deň v knižnici pri knihách, rozprávkach a krásnych ilustráciách. Dozvedia sa ako ilustrácie vznikajú, kto je ilustrátor a sami sa aj malými ilustrátormi stanú, keď sa pustia do zilustrovania vlastného príbehu. V tento deň sa pre prítomné deti uskutoční tvorivá dielňa s názvom Quillingové stromy.

Streda  5.3.2014 od 9.00 do 14.00hKnižné hádanky – Názov predurčuje zábavný prázdninový deň v knižnici pri dobrých knihách. Zábavnou formou budú predstavené kvalitné  knihy, ktoré sú pre ne vhodné. Plánované sú i hry a súťaže, kde si precvičia svoju myseľ. Pripravené bude i množstvo hádaniek vzťahujúcich sa na knihy a rozprávky. V tvorivej dielni pod názvom Invázia zvieratiek z vlnkového papiera sa deti zabavia pri výrobe rôznych milých zvieratiek.

Štvrtok  6.3.2014 od 9.00 do 14.00hTurnaj v hraní spoločenských hier – trebišovskí prázdninujúci čitatelia si budú môcť zahrať obľúbené spoločenské hry. Deti si môžu hry zahrať medzi sebou, poprípade vyzvať na súboj aj pracovníčky knižnice. Po ukončení rôznych druhov spoločenských hier sa deti zastavia v tvorivej dielni, kde sa budú tvoriť Jarné servítkové krúžky.

Piatok  7.3.2014 od 9.00 do 14.00h Hravý deň s Mauglim–  Prázdninový kolotoč zakončíme s obľúbeným  hlavným hrdinom z Knihy džunglí.  Pripravené je pre najmenších zážitkové čítanie spomínanej knihy, výroba zvierat, dramatizácia rozprávky, ale aj hra s Mauglim ako sa prechádza lesom.  V tvorivej dielni s názvom Kniha džunglí – vlastná tvorba, si môžu deti, podľa vlastnej fantázie, zilustrovať  príbeh.

Ak vás niektorý program z prázdninových dní zaujal, respektíve zaujali všetky, tak stačí sa len osobne dostaviť do priestorov Zemplínskej knižnice. Strávite tam pár pekných chvíľ s kamarátmi, zaženiete nudu a v neposlednom rade zmysluplne využijete voľný čas.

kniznica JP

Tento článok si prečítalo 1 599 ľudí