FUTBAL: Trebišov chce udržať postupovú priečku. Zajtra štartuje v Humennom!

Zápasom na ihrisku zemplínskeho rivala v Humennom vstúpia zajtra do odvetnej časti tretej ligy skupiny Východ futbalisti Slavoja Trebišov.

Capko_Jaroslav

Žlto-modrí sa budú v prvom kole musieť zaobísť bez svojho najskúsenejšieho hráča, kapitána Capka, ktorý nebude môcť do stretnutia zasiahnuť spolu s Mižíkom. Dôvodom absencie sú v oboch prípadoch štyri žlté karty. „Verím, že odštartujú dobre aj bezo mňa,“ zvestoval kapitán pre denník Korzár.

V zimnom období sa mužstvá na všetkých ligových úrovniach snažia popracovať predovšetkým na fyzickej pripravenosti a inak to nebolo ani v Trebišove. Dal tréner V. Rusnák svojim „ovečkám“ poriadne zabrať? „Nie je to už, čo bývalo, keďže sme amatérsky klub a väčšina chlapcov má pracovné či študijné povinnosti, a teda nemohla absolvovať všetky tréningy, ale myslím si, že máme natrénované celkom dosť,“ uviedol J. Capko. Zemplínčania odohrali v zime osem prípravných súbojov s bilanciou tri výhry a päť prehier. „Nie je to práve najlichotivejšia bilancia, ale v úvode sme hrávali proti silnejším súperom. V generálke s Prešovom, ktorá sa hrala na ťažkom teréne vo Vojčiciach, sme sa aj napriek prehre 0:1 presvedčili, že môžeme hrať s každým mužstvom vyrovnanú partiu.“

Po jesennej časti opustili trebišovský káder Alexander a Zsolt Battovci (obaja sa vrátili do Veľkých Kapušian) aj legionári Roman Mikailov a Stefan Bogdanovič, naopak, späť sú Radoslav Drobňák (naposledy bol v Dolnej Ždani) a Ján Kotľár (Veľké Revištia), v mužstve zostal aj Nikita Gluškov. „Káder sme doplnili aj viacerými šikovnými dorastencami. Niektorí sa ukazujú vo veľmi dobrom svetle a majú perspektívu, ale musia stále poctivo pracovať,“ hovorila predĺžená ruka kouča Rusnáka.

Slavoj zimoval na šiestej priečke, aké má ciele do jarnej časti? „Radi by sme si toto postavenie udržali, avšak ľahké to nebude, lebo viaceré tímy sa cez zimu posilnili. Napriek tomu sa chceme pobiť o postup do druhej ligy.“ Zajtra o 14.30 hod. vybehnú na humenskú pôdu, na ktorej začínali jar aj vlani, keď prehrali 0:3. Future majú čo vracať, keďže jej podľahli aj v lete doma 0:1. „Každý zápas bol iný, verím, že aj tento bude. Ale nepôjde o žiadne vracanie, aj keď prvý zápas je stále dôležitý. Chceme podať čo najlepší výkon a niečo tam uhrať.“

Káder Slavoja pred jarnou časťou sezóny 2013/2014

Brankár: Emil Sudimák ml.
Obrancovia: Róbert Mižík, Andrii Šekel, Miroslav Koscelník, Tomáš Tomko, Marek Olah, Igor Dragula.
Stredopoliari: Tomáš Krochta, Emil Lukáč, Dominik Sopko, Jaroslav Capko, Milan Lukáč, Radoslav Drobňák, Patrik Sopata.
Útočníci: Ján Kotľár, Jakub Bandoľa, Erik Takáč, Nikita Gluškov, Roland Černák, Leo Levický.

Tento článok si prečítalo 2 071 ľudí