FUTBAL: III.LV, 6. kolo: TREBIŠOV – D. KUBÍN 2:0

Futbalisti Trebišova sa v nedeľu o 15:30 predstavili pred vlastným publikom, keď hostili exdruholigistu – MFK Dolný Kubín. Zápas dvoch rozdielnych polčasov skončil napokon šťastnejšie pre domáci Slavoj, ktorý si ustrážil dvojgólové vedenie z prvého dejstva. Do streleckej listiny sa zapísal najprv  Emil Lukáč a po ňom aj stopér Marek Olah. Rovnako dôležitou súčasťou výhry Slavoja bol aj brankár žlto-modrých Emil Sudimák, ktorý podal nadštandardný výkon!

DSC_0552

Trebišovský útočník Erik Takáč (v strede)

GÓLY: 18. E. Lukáč, 28. Olah. ŽK: E. Takáč (Trebišov). Rozhodoval: Marhefka – 400 divákov.

SLAVOJ: E. Sudimák ml. – Shekel, Olah, Mižík, E. Lukáč – M. Lukáč, Krochta, J. Capko, Bogdanovič (90. A. Batta) – Glushkov (87. Zs. Batta), R. Černák (68. E. Takáč).

MFK: I. Trabalík – J. Mihálik, Drengubiak, Bumbera, I. Tittel – J. Podolský, Beňuš, Čučka, Tunega (60. T. Jašica) – Laura (83. Murín), Sopúch (78. Labuda).

V drese Slavoja sa predstavila prvýkrát nová akvizícia Ukrajinec Andrii Shekel. „Celý týždeň sa už na zápas pripravoval aj náš nový hráč, obranca Shekel. Rozhodol som sa, že dostane šancu a myslím si, že nesklamal. Podal slušný výkon,“ povedal na adresu obrancu po zápase tréner Vladimír Rusnák ml. a na margo vystúpenia svojich zverencov pokračoval: „Myslím si, že zápas sa musel divákom páčiť. V prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Je to pre nás o to cennejšie, že sme hrali s dobrým súperom, ktorý ešte minulú sezónu hrával druhú ligu. V druhom polčase to aj hostia potvrdili. Mali tam dve – tri šance, ktoré našťastie nepremenili resp. ich zneškodnil veľmi dobré chytajúci brankár Sudimák, ktorý patril k najlepším na ihrisku. Súperove príležitosti trochu otriasli našim výkonom v druhej polovici zápasu, keď sme sa začali obávať o výsledok. Bolo vidieť, že to už sme nehrali tak dobre ako v prvom polčase. Myslím si, že v predchádzajúcich zápasoch nám to povestné šťastie chýbalo, no tentokrát konečne stálo v druhom dejstve pri nás. O výsledok sme sa doslova bili až do samého konca. Som rád, že sme potvrdili tri body z Kremničky aj doma, pretože až teraz po tomto víťazstve sa ukázala ich hodnota. Teraz nás čaká vonku Ružiná. Máme týždeň nato, aby sme sa dôkladne pripravili na ďalšieho ťažkého súpera, ktorý rovnako ako Dolný Kubín pôsobil v minulej sezóne v druhej lige,“ dodal trebišovský kormidelník.

Tréner hostí Jozef Šino, neskrýval sklamanie. „Prišli sme sem s cieľom neprehrať, čiže zabodovať. Bohužiaľ náš zámer sa skončil veľmi rýchlo, pretože rozhodli dve štandardné situácie, pri ktorých sme urobili hrubé chyby. V druhom polčase sme mohli zápas zdramatizovať, no keď nepremeníte také šance, aké sme mali nezaslúžite si body. Futbal je niekedy krutý, niekedy spravodlivý. Dnes by sme asi neskórovali, ani keby sme hrali ešte jeden zápas.“