Pri obci Leles zadržali vyše 43 000 pašovaných cigariet

/MICHALOVCE, 25.3.2014/ – Na východnej hranici pri obci Leles vyše 43.000 pašovaných cigariet. Prepravoval ich maďarský taxík, v ktorom sa viezli štátni príslušníci SR. Namierené mali do Anglicka. 

Hovorkyňa Colného úradu v Michalovciach Klára Baloghová informovala, že toto vozidlo kontrolovali slovenskí colníci spolu s príslušníkmi hraničnej polície počas uplynulého víkendu pri obci Leles, v okrese Trebišov. tasr_drogy_miPasažieri vozidla zhodne tvrdili, že tovar, ktorý by podliehal spotrebným daniam, sa v priestoroch taxíka nenachádza. Colníci však pri kontrole batožinovej časti auta objavili 217 kartónov nelegálnych tabakových výrobkov čínskej značky. Nachádzalo sa v nich 43.400 kusov cigariet. Dve ženy, Milada T. (1980) a Nikoleta J. (1994), sa následne priznali k držbe cigariet, colníkom a mužom zákona však nevedeli zdokladovať ich kúpu.

Prípadom sa už začal zaoberať vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy SR, ktorý vzniesol voči ženám obvinenie zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. „V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ priblížila Baloghová.

Michalovskí colníci zaznamenali nezákonný dovoz a prepravu výrobkov z tabaku v uplynulých siedmich dňoch až v 34 prípadoch. S ďalším sa stretli muži zákona, keď vytiahli z rieky Uh na východnej hranici plechový sud naplnený pašovanými cigaretami (54.800 kusov). V prípade zaistených cigariet z posledných dní išlo o finančný únik na cle a daniach vo výške 12.255 eur.

 

Zdroj:TASR

Tento článok si prečítalo 5 024 ľudí