Na večer vysvietených tekvicových strašidiel sa môžete tešiť už zajtra

429494_tekvica-svetlonos-tekvicovy-drticOslavy Halloweenu sa už pár rokov nespájajú len s bláznivou náturou Američanov.  Prvky Halloweenu sa prelínajú so slávením práve prebiehajúcich sviatkov Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, čoho prejavom je aj to, že sa vo výzdobe hrobov, hoci zatiaľ iba zriedkavo, objavujú okrem kvetov a sviečok aj tekvicové svietniky v podobe tváre. Hrôzostrašné masky, vyrezávané tekvicové strašidlá a dobrú náladu si vedia vyčariť aj Slováci. Dokonca aj my, Trebišovčania.

Mesto Trebišov v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Trebišove sa rozhodlo usporiadať Večer tekvicových strašidiel, počas ktorého plody jesene- tekvice očaria a skrášlia mesto svojimi impozantnými rozmermi, všakovakými tvarmi a nádhernými farbami. Všetci obyvatelia Trebišova; tí najmenší, veľkí, deti, rodičia, študenti, zamestnanci sú pozvaní 5. novembra 2013 o 17:00 hodine pred budovu Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.

2935_crop_300x200_101332405-jpg-rendition-largest

Hlavnou úlohou pre zúčastnených je priniesť so sebou vyrezávané tekvice v podobe rôznych usmiatych svetlonosov, postavičky s množstvom ozdôb, stužiek, prírodnín. Fantázii sa medze nekladú. Obdivu všetkých prítomných budú podrobené tie najrôznejšie kreácie týchto plodov. Najkrajšie tekvicové strašidlo vyhráva!

Na deti, ktoré sa odhodlajú a prídu v zaujímavom strašidelnom kostýme, čaká tiež odmena.

Pohľad na zoradené, vysvietené a vysmiate tekvicové strašidielka bude tou najkrajšou pastvou pre oči.

halloween-costumes-for-girls1

Jack-o'-lanternsdo članku MsKs 11 2013

Tento článok si prečítalo 5 739 ľudí