Maliar Miroslav Radev s manželkou, známou herečkou Táňou Radeva, budú hosťovať v múzeu

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína bude v letných mesiacoch hostiť známu osobnosť výtvarného života. V prvej polovici júla zaplní svojimi dielami, najväčšiu výstavnú sieň nášho múzea – Galériu, akademický maliar Miroslav Radev. Vernisáž autorovej výstavy s názvom MOJE UMENIE sa uskutoční 9. júla 2014 o 17.00 hodine. Historicko-kultúrnu inštitúciu v Trebišove navštívi i špeciálny hosť- výtvarníkova manželka, talentovaná profesionálna herečka Táňa Radeva, známa zo slovenského seriálu Búrlivé víno. Po vernisáži zaujímavej výstavy sa budú môcť so špeciálnym hosťom návštevníci porozprávať na besede.

Akad. mal. Miroslav Radev, narodený 12.1.1952 v Prahe bulharským študentom. Vyrastal u babky v Bulharsku a neskôr s rodičmi – diplomatmi cestoval po svete.  v roku 1970 ukončil štúdium na strednej škole umeleckého priemyslu v Sofii. V roku 1980 ukončil štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesora Dubaja. Venuje sa komornej maľbe a pôsobí pedagogicky v Ivanke pri Dunaji.

Miroslav Radev je veľmi zaujímavý výtvarník. Jeho impresionistické obrazy s prevládajúcimi žltými a oranžovo-červenými tónmi pôsobia optimisticky a upokojujúco. Na jednej z jeho Vernisáží , ktorá bola v deň narodenín akademického maliara poctil návštevou aj veľvyslanec Bulharskej republiky Ognjan Garkov.

radevpozvanka

Tento článok si prečítalo 2 843 ľudí