Čoskoro budeme voliť zástupcov vyšších územných celkov

V novembri nás čakajú voľby do predstavenstva Vyšších územných celkov. Voliť si budeme predsedu príslušného Samosprávneho kraja a takisto poslancov krajského zastupiteľstva. Mesto Trebišov patrí do Košického samosprávneho kraja, o post jeho predsedu sa uchádza 10 kandidátov .

ksk_web

Prvé kolo volieb sa uskutoční 9.novembra 2013, v prípade, že ani jeden z kandidátov na predsedu nezíska absolútnu väčšinu odovzdaných hlasov, prebehne druhé kolo volieb. V tom si budeme vyberať už len z dvoch kandidátov, ktorí v prvom kole získajú najväčší počet platných hlasov.

Kandidatúru na post predsedu KSK potvrdili: terajší predseda KSK, Zdenko Trebuľa (Smer-SD), Rudolf Bauer (KDS), Rastislav Masnyk (SaS), Dominika Palaščáková (NOVA), Vladimír Gürtler za stranu 7 statočných, Ivan Kuhn (OKS), Marek Ďuran (ĽSNS), Jozef Holečko (nezávislý), Lukáš Sisák (KSS) a Jaroslav Džunko (nezávislý).

Slovensko sa v súčasnosti delí na 8 vyšších územných celkov. Každý VÚC samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami, zabezpečuje a chráni práva a záujmy svojich obyvateľov.

 

 

Tento článok si prečítalo 2 268 ľudí