Žiaci ZUŠ sa predvedú s klavírnym virtuózom RIKONNOM

zuš obrDo Trebišova zavíta klavírista, známy najmä z reality show Superstar, Richard Rikkon. Svoje hudobné umenie predvedie na koncerte so žiakmi Základnej umeleckej školy z Trebišova. Nadané deti budú bohatšie o skúsenosť vystupovať na jednom pódiu s umelcom svetového mena. Hlavná myšlienka a motivácia spoločného koncertu spočíva v rozšírení umeleckého obzoru samotných žiakov ZUŠ, ako aj v inšpirácií týchto talentov novým rozmerom vnímania hudby a mnohorakosti jej interpretácie.

Žiaci si pod vedením svojich učiteľov zvolia skladby, ktoré zahrajú na spoločnom koncerte. Uznávaný klavírista Richard Rikkon pripraví pre každého účinkujúceho žiaka aranžmán, ktorý s ním osobne nacvičí pred koncertom v priestoroch ZUŠ. Na spoločenskom podujatí budú vystupovať aj žiaci tanečného odboru.

rikon 1Mgr. Art Richard Rikkon je klavírnym virtuózom. Je absolventom 2 vysokých škôl muzických umení; v Paríži a v Bratislave. Hrá hudbu rôznych žánrov – klasiku, pop, jazz, evergreeny, známe filmové a muzikálové melódie. Komponuje a aranžuje hudbu. Jeho jedinečnosť spočíva vo vytváraní koncertných parafráz a virtuóznej improvizácii.

Moderátorom a zároveň manažérom plánovaného koncertu je Karol Farkašovský, PhD.  Záštitu nad  podujatím, určeným pre širokú verejnosť, prevzalo mesto Trebišov.

Projekt tohto druhu, kedy profesionálny umelec vystúpi na pódiu s rozvíjajúcimi sa „malými“ talentmi, sa uskutoční prvýkrát. Počuť príjemné tóny hudobných nástrojov a vidieť hudbu srdcom budú môcť Trebišovčania 28. januára 2014, v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove. Koncert TALENTY TREBIŠOVA s Richardom Rikkonom sa začne o 17.00 hodine a trvať bude cca 1,5 hodiny.

Rikkon

Tento článok si prečítalo 2 099 ľudí