Zázračná krajina s Alenou Wagnerovou v trebišovskej knižnici

V budove Mestského kultúrneho strediska, v priestoroch Zemplínskej knižnice sa bude konať ďalšie zo zaujímavých podujatí, podporených Ministerstvom kultúry SR v rámci projektu „Letom literárnym svetom“.

pozvánka na Wágnerovú

Trebišovská knižnica tentokrát pripravuje stretnutie so známou osobnosťou umeleckej sféry nielen pre najmenších, ale i pre tých o niečo skôr narodených. Na knižničnú pôdu zavíta maliarka, ilustrátorka a v neposlednom rade aj arteterapeutka Alena WAGNEROVÁ. Čitatelia si prítomnosť tvorivej ilustrátorky môžu vychutnať dokonca na dvakrát.

V pondelok 30. septembra 2013 v čase od 13tej hodiny sú pozvaní návštevníci knižnice zapojiť sa do tvorivej dielne Aleny Wagnerovej. Kreatívne myšlienky pretavené do pozoruhodných, či originálnych výrobkov vzniknú s pomocou šikovných párov rúk prítomných účastníkov. Tvoriť sa bude na tému Zázračná krajina.

Práca Aleny Wagnerovej je zameraná najmä na detskú knižnú a časopiseckú tvorbu, ktorú súbežne rozvíja s voľnou maliarskou tvorbou a tvorivými dielňami. Už viac ako 15 rokov obohacuje detské časopisy a knižné publikácie svojimi krásnymi a krehkými ilustráciami s osobitým výtvarným jazykom. Vo voľnej tvorbe sa venuje akvarelu, olejomaľbe, suchému pastelu a najnovšie diela vytvára farebnými voskami – enkaustikou.

Svoju intenzívnu výtvarnú činnosť predstavuje na mnohých kolektívnych a autorských výstavách na Slovensku i v zahraničí.

Stretnutie s pani Alenou Wagnerovou sa uskutoční aj 1. októbra 2013 so začiatkom o 9:00 hod. tiež v priestoroch Zemplínskej knižnice v Trebišove.

 

 

Tento článok si prečítalo 1 815 ľudí