Záujem voličov o voľby nenarástol ani popoludní, dôchodcovia využili prenosnú urnu

volby_urna

 

Voľby do VÚC v Košickom kraji prebiehajú naďalej pokojne a bez problémov. Podľa informácií z obvodných a okrskových komisií charakterizuje voľby nízky záujem voličov. Volebná komisia KSK nemusela riešiť žiadny vážny podnet či sťažnosť. Potvrdila to jej zapisovateľka Melánia Kolesárová pre TASR. Vážnejšie problémy nemuseli riešiť ani obvodné volebné komisie. Podľa Kolesárovej nehlásili komisie žiadne negatívne skúsenosti. Za „veľmi nízku“ označil účasť voličov v obvode Trebišov predseda tamojšej Obvodnej volebnej komisie Ladislav Koščák. S problémami sa členovia komisie nestretli.

LUMEN

Nízkou sa nedá nazvať volebná účasť v zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb Lumen v Trebišove. „Aj vďaka personálu prebehli voľby korektne, plynulo a rýchlo,“ uviedol pre TASR člen okrskovej volebnej komisie Tomáš Potočník. Mnoho dôchodcov možnosť hlasovať do prenosnej volebnej schránky ocenilo. „Ale išiel by som voliť aj na gymnázium, ako to bolo pôvodne plánované,“ povedal dôchodca Ján Demko. Zdravotné sestry môžu pri voľbách pomôcť starým ľuďom, ktorí nedokážu vložiť lístok do obálky, alebo zakrúžkovať vybraného kandidáta. Členovia komisie pri tejto činnosti pomáhať nesmú.

Politológovia očakávajú, že vo voľbách dnes zvíťazia kandidáti ľavice. Podľa politológa Jána Beránka, ktorý sa vyjadril pre portál kosice.dnes24.sk,  nie je zatiaľ možnosť zmeniť tento stav, nakoľko pravicové strany nedokážu spolupracovať.

Tento článok si prečítalo 2 258 ľudí