Začal sa advent, stromček už stojí na kruháči

Pre kresťanov dnes začal advent. Obdobie štyroch nedieľ, počas ktorého sa veriaci pripravujú na vianočné sviatky, symbolizuje adventný veniec so štyrmi sviecami. Prvú z nich dnes v každom katolíckom a evanjelickom kostole zapálili kňazi počas bohoslužby. Požehnávajú sa taktiež vence, ktoré si veriaci berú domov a spoločne zapália prvú zo štyroch sviec v kruhu svojej rodiny.

Veriaci sa počas tohto obdobia majú pripravovať na príchod vianočných sviatkov, no nielen oni prežívajú toto obdobie intenzívnejšie. Pripravujeme sa naň všetci, či už v kostoloch, alebo v domácnostiach. Začínajú sa vianočné nákupy, prípravy domácností, čaká nás nakupovanie vianočných darčekov, kaprov, ale aj stromčekov.

Aj v Trebišove bol dnes umiestnený vianočný stromček, na kruhovom objazde, ktorý sa stáva jeho tradičným miestom. V minulých rokoch sa objavili problémy s nakláňaním stromu, čo je zvlášť vzhľadom k frekvenciu dopravy pod ním, nebezpečné. Ako sa strom osvedčí tento rok, ukáže čas. Občania sa tešia na jeho rozsvietenie.

strom4 strom1 strom2 strom3

Okrem vianočného stromčeka patria k adventu v našom meste tiež Vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia 11. a 12. decembra, tiež vianočná výzdoba a predstavenia. Tohto všetkého sa dočkáme počas adventu v našom meste aj tento rok.

 

Tento článok si prečítalo 2 162 ľudí