Zabávať sa na Kresťanskom fašiangovom plese môžete už budúcu sobotu

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy, radosti a hodovania. Také boli fašiangy v minulosti a také sú v redukovanej podobe takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes. Fašiangové obdobie sa začalo už od Troch Kráľov a potrvá do Popolcovej (Škaredej) stredy. Je to v podstate obdobie prechodu od zimy k jari. Po ňom nasleduje čas štyridsaťdňového pôstu.

Na slovenskom vidieku patrili v minulosti neodmysliteľne k fašiangom zakáľačky, maškary a muzika. Mnohé dediny i menšie mestá si tieto obyčaje zachovávajú dodnes.

V tomto plesovom období sa rozhodli aj trebišovskí farníci zrealizovať Kresťanský fašiangový ples. Večer plný zábavy, tancov, dobrej muziky a jedla zažijú 22. februára 2014 v hoteli Zemplín, kde sa ples uskutoční. Začiatok je plánovaný na 19.00 hodinu. Do rezkého tanca zahrá DJ Rasťo Jílek. Záujemcovia sobotňajšej zábavy zaplatia za lístok 23 eur, v ňom budú mať zabezpečený aperitív, chutné predjedlo, večeru s polievkou, víno, kávu i nealko. Po polnoci je dokonca prichystaná pre všetkých tancu chtivých a plesajúcich účastníkov skvelá kapustnica. Na každého čakajú lákavé ceny v tombole. Z plesu budete odchádzať nielen unavení, povykrúcaní, s utuženými vzťahmi, ale aj s väčšou či menšou výhrou.

FPl

Tento článok si prečítalo 1 820 ľudí