Vzrástol záujem o voličské preukazy pred druhým kolom volieb

/TREBIŠOV, 28.marca 2014/ – Oproti prvému kolu prezidentských volieb vzrástol v Trebišove záujem o vydanie voličských preukazov. Zatiaľ, čo pred prvým kolom prezidentských volieb požiadalo o ich vydanie len 353 voličov, zajtra chce ísť s voličským preukazom voliť až 505 občanov. V Trebišove je zapísaných približne 17.500 oprávnených voličov.

volicske preukazy

Zvýšený záujem o vydanie voličských preukazov evidujú aj v ďalších mestách na východe Slovenska. V Rožňave, kde ich do dnešného predpoludnia vydali 498, bolo pred prvým kolom vydaných 363 preukazov. Záujem o voličské preukazy vzrástol aj v Gelnici. Tu pre prvé kolo vydali 114 voličských preukazov, pre druhé to bolo 164. Mnohí voliči si vybavili preukazy naraz pre obe kolá.

V Rožňave vydali do dnešného predpoludnia na druhé kolo 498 voličských preukazov, pre prvé kolo ich bolo 363. Na Mestskom úrade pre TASR potvrdili, že značný počet záujemcov si vybavil voličský preukaz súbežne pre prvé aj druhé kolo. V meste je zapísaných zhruba 14.800 oprávnených voličov.

V Gelnici vydali pre prvé kolo 114 voličských preukazov, pre druhé to bolo 164. Podobná situácia bola v meste Sečovce v okrese Trebišov. V prvom kole si vybavilo voličské preukazy 116 občanov, na druhé kolo k dnešnému poludniu ich bolo 162. Väčšinou pritom žiadali o preukazy naraz na obe kolá.

 

Zdroj: TASR, foto: Radovan Stoklasa

 

Tento článok si prečítalo 2 231 ľudí