Výstavu „Výtvarná paleta 2014“ nájdete v Kultúrnom centre južného Zemplína

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína otvára regionálnu výstavu neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná paleta 2014, vo výstavných priestoroch Kultúrneho centra. Od roku 2008 sa táto výstava striedavo inštaluje v Kráľovskom Chlmci a v Trebišove. Jej úspešná realizácia je výsledkom spolupráce Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove s Kultúrnym centrom Medzibodrožia a Použia v Kráľovskom Chlmci.

Cieľom tejto regionálnej súťaže je aktivizovať a podporovať oblasť neprofesionálnej výtvarnej tvorby, poskytovať priestor na prezentáciu a konfrontáciu jej výsledkov, získavať prehľad o celkovej úrovni neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Je určená pre mládež a dospelých z trebišovského okresu. Najlepšie práce budú reprezentovať okres Trebišov na krajskej súťaži  Košická paleta 2014 .

Hlavnými organizátormi sú Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia v Kráľovskom Chlmci.

Vernisáž výstavy je pripravená na 9. apríla 2014 o 15.30 hod. vo výstavnej miestnosti Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove. Trebišovčania i obyvatelia z okolia si ju budú môcť prezrieť do 17. apríla 2014.

vytvarna

Tento článok si prečítalo 1 916 ľudí