Vyhodnotenie fotosúťaže spojené s výstavou Prírodných krás južného Zemplína

krasy 1V trebišovskom Andrássyho kaštieli bude pozornosť venovaná Prírodným krásam južného Zemplína. Tak znie názov výstavy, ktorá bude krášliť výstavný priestor AMBIT. Vernisáž tejto fotovýstavy sa zrealizuje 19. októbra 2013 o 17:00 hodine v priestoroch Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína.

Vytvorenie výstavy tohto typu vzišlo z podnetu uskutočniť fotosúťaž, ktorej cieľom bolo zviditeľniť prírodné krásy Východoslovenskej nížiny v okresoch Trebišov a Michalovce. Zintenzívniť záujem ako aj zviditeľniť životné prostredie Chránenej krajinnej oblasti Latorica a ďalších maloplošných chránených území v južnej časti Zemplína. Práve tu je kladený jej zámer. Ten úzko súvisí s bližším spoznaním a prezentovaním nášho územia, viac či menej vzdialenému okoliu.

krasy4krasy3

Fotosúťaž organizoval Obvodný úrad životného prostredia Trebišov v spolupráci s fotografom Romanom Hancom, správcom facebookovej stránky Trebišov Pozrifotky.sk. Súťaž prebiehala v období od 20.5.2013 do 30.9.2013. Zapojiť sa do nej mohla široká verejnosť.

Každej zo zaslaných a uverejnených fotiek na fanpage Trebišov Pozrifotky.sk mohli dať návštevníci stránky LIKE a vybrať tak najkrajšiu fotku. Vyhrala tá, ktorej „fejsbukári“ dali najväčší počet likeov, teda hlasov, do dňa ukončenia súťaže. Výherca však nebude len jeden. Ostatné fotografie postúpia do ďalšieho výberu. Podľa počtu hlasov, ktorý fotografie získajú, vzíde výherca aj 2. a 3. miesta.

Okrem hlasovania verejnosti na internete bude hodnotiť a vyberať troch výhercov, z autorov fotografických záberov, aj porota. Verejné vyhodnotenie celej fotosúťaže a odovzdanie výhier sa bude konať práve v deň vernisáže výstavy fotografií, ktoré boli do súťaže zapojené. Na oboch výhercov, umiestnených na 1. mieste, čaká digitálny fotoaparát v hodnote 300€. Druhé a tretie miesto vybrané porotou ako aj hlasujúcimi ľuďmi na sociálnej sieti bude ocenené knižnými publikáciami. Záštitu nad súťažou prevzali a ceny venovali minister životného prostredia Ing. Peter Žiga a poslanec Národnej rady SR Ing. Róbert Puci.

Výstava potrvá do 24. novembra 2013.

krasy6krasy5krasy2krasy8krasy7

Pozvanka  na vernizast PKJZ

Tento článok si prečítalo 1 641 ľudí