Vo Vojke a v Bačkove zajtra volia starostov, kandidujú aj takí, ktorí nafúkali

/TREBIŠOV, 24. januára 2014/ – Šoférovali pod vplyvom alkoholu, napriek tomu chcú znova zasadnúť na starostovské stoličky. Zajtra si obyvatelia dvoch zemplínskych obcí zvolia starostov. V Bačkove a Vojke kandidujú aj bývalí starostovia, ktorí prišli o svoje funkcie preto, že jazdili pod vplyvom alkoholu.

backovNových starostov si zajtra, 25. januára 2014 v doplňujúcich voľbách zvolia v Košickom kraji v štyroch obciach a jednej mestskej časti. Voľby sa budú konať v Košickej Belej, Vajkovciach, Vojke, Bačkove a košickej mestskej časti Vyšné Opátske.

Vo Vojke opätovne kandiduje predchádzajúci starosta Štefan Juhász (Most – Híd), ktorý stratil mandát právoplatným odsúdením za alkohol za volantom v júli 2013. Autom sa vracal z miestnej krčmy. Protikandidátom je súčasný zastupujúci starosta Ján Kajla (SMK).

Alkohol za volantom pripravil o mandát tiež bývalého starostu Bačkova Jána Kukuruca (nez.). Zajtra si v doplňujúcich voľbách zmeria sily s protikandidátom Jozefom Nemčíkom (Smer-SD). Kuruca prichytila polícia šoférovať pod vplyvom alkoholu v júni 2012. V obci bol predtým starostom 16 rokov, po zajtrajšom volebnom dueli bude jasné, či sa do tohto kresla vráti.

Volebné miestnosti sa otvoria o 7.00 h a uzavrú sa o 20.00 h. Riadne komunálne voľby by sa mali na Slovensku konať koncom tohto roka.

Tento článok si prečítalo 1 621 ľudí