Vianočná pieseň pre všetkých Trebišovčanov

Nastal čas, v ktorom ligotavý jas žiari nielen z preplnených výkladov miestnych obchodov, ale odráža sa i v očiach ľudí. Teplo, neha a láska sa citeľne vynárajú z nás a symbolizujú príchod kresťanských sviatkov. Sú radostné, čarovné, bohaté, pokojné, láskyplné. Iba jediné sviatky v roku nesú všetky tieto prívlastky. Vianoce.

stromčekNa Vianociach  sú  krásne už samotné prípravy na ne. Veriaci prežívajú adventné obdobie, kedy tie najvzácnejšie city ožívajú, aby aj v dušiach ľahostajných ľudí prebudili zvyšky dobra, ktoré často (možno) skrývajú. Hrejivý pocit radosti zo stretnutí so známymi, priateľmi, našimi blízkymi je, v práve prebiehajúce dni, čoraz intenzívnejší.

V čase príprav si na vianočné sviatky aj  mesto Trebišov pripravilo pre svojich obyvateľov predsviatočný program s názvom Vianočná pieseň, ktorá sa uskutoční 14. decembra 2013 o 17.00 hodine, v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove. Aby sa to žiariace svetlo nevynímalo len okolo nás, ale predovšetkým v nás samotných.

trebis. detiO skrášlenie duše zúčastnených divákov sa príjemnou atmosférou a piesňami postarajú účinkujúci. V programe vystúpia deti materských a základných škôl z Trebišova. Tradičné vianočné zvyky, koledy a sviatočné tóny odznejú v podaní členov ľudového súboru Trebišovčan. Hosťujúcou bude skupina Hurikán. Vznik skupiny Hurikán siaha do roku 1969. Odvtedy si prešla rôznymi zmenami. Kapela sa v 90-tych rokoch radila medzi 10 najlepších talentov zo Slovenska v súťaži Rocklet. Štyrikrát sa zúčastnila súťaže Košický zlatý poklad. Naposledy sa umiestnila na 3. mieste so skladbou Za bránou času.

trebišovcan hurikan

Celý večer sa bude niesť v duchu hlavnej myšlienky „Všetci spolu v sile lásky v čase čara Vianoc 2013“.

vianocna_piesen_490

Tento článok si prečítalo 1 998 ľudí