V Trebišove sa diskutovalo o prírodných liečivách

prirodne_lieciva

Uplynulý víkend priviedol do Trebišova lekárov, lekárnikov a zástupcov viacerých organizácií zo Slovenska a Čiech. Konal sa tu 11. Ročník Zemplínskych lekárnických dní, tento rok s témou „Prírodné liečivá“.

V piatok (21.9.) a v sobotu (22.9.) si účastníci Zemplínskych lekárnických dní vypočuli viacero prednášok o aktuálnych problémoch a výzvach lekárenstva na Slovensku. „Príspevky diskutujúcich sa priamo dotýkali alternatívnych a prírodných liečiv, ktoré môžu byť často adekvátnou alternatívou pri liečbe rôznych ochorení,“ priblížil viceprezident Slovenskej lekárnickej komory Ondrej Sukeľ. Na podujatí v priestoroch hotela Zemplín sa zúčastnili aj zástupcovia Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave a Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Zdravotníci v rámci témy nevynechali ani často diskutovaný vplyv antibiotík na liečbu pacientov.

Naša stavovská lekárnická organizácia si veľmi váži, že tento projekt opätovne spojil významné slovenské zdravotnícke organizácie. Tie garantujú odbornosť a účastníkom dovolili kompetentne diskutovať k aktuálnej problematike prírodných liečiv,“ povedal prezident Slovenskej lekárnickej komory Tibor Czuľba.

Súčasťou zdravotníckeho povolania je aj neustále vzdelávanie. Slovenská lekárnická komora organizuje počas roka množstvo aktivít, ktoré zdravotníkom túto možnosť prinášajú a medzi ne patria aj Zemplínske lekárnické dni. Zároveň sú aj Memoriálom Doc. RNDr. Jozefa Seginka, PhD., významného rodáka zemplínskeho regiónu, bývalého dekana Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave, ktorý osobne otváral 1. ročník Zemplínskych lekárnických dní v Trebišove v roku 2003.

 

Tento článok si prečítalo 1 729 ľudí