V Plechoticiach odštartovali nedeľné filmové premietania

/PLECHOTICE, 6. marca / – V obci Plechotice odštartovali marec akciou Showtime – premietaním filmov v miestnom Kultúrnom dome. Filmové novinky si prišlo pozrieť 150 divákov a podľa starostu obce Mareka Andráša, by sa improvizované kino na prvú nedeľu v mesiaci malo stať tradíciou.

plechotice

 

Na pilotnú akciu vybrali organizátori film pre deti Lego príbeh, po ňom nasledoval Muž z ocele určený staršiemu publiku. Okrem sledovania mali návštevníci možnosť príjemne si posedieť pri občerstvení, porozprávať sa a využiť tak voľný čas inak ako doma či pri počítači. 

     

Starosta Plechotíc Marek Andráš: „Pevne verím, že sa to uchytí. Chceli by sme raz mesačne, vždy v prvú nedeľu v mesiaci, premietať jedno predstavenie pre deti a druhé pre mládež a dospelých.“ V minulosti podľa neho takmer na každej dedine fungovalo popoludňajšie premietanie filmov. „Keďže kiná aj v najbližších mestách ako Trebišov a Sečovce zanikli, chceli sme oživiť túto tradíciu, aby nemuseli ľudia cestovať až do Košíc alebo Michaloviec,“ konštatoval.

Podľa organizátora Jaroslava Malackaniča je v Trebišovskom okrese dosť veľký problém, pokiaľ ide o možnosti zábavy či kultúrneho vyžitia. Myšlienka kinopremiér v Plechoticiach vznikla ako ponuka pre ľudí, aby mali kam ísť a mohli sa zabaviť. „Ako firma sme robili technické zabezpečenie, či už ide o projekciu, digitalizáciu, alebo sprostredkovanie filmov. Pán starosta nám na premietanie poskytol priestory a celé je to pod jeho záštitou,“ priblížil. Hoci nie je podľa jeho slov jednoduché podobnú akciu zorganizovať, už teraz sa ozývajú hlasy obyvateľov ďalších obcí, ktorí by premietanie uvítali aj vo svojej dedine.

Zdroj: TASR

 

Tento článok si prečítalo 1 685 ľudí