Trebišovský seniorský hokej zmizol z hokejovej mapy

Druhá najvyššia súťaž na Slovensku I. liga vstúpi dnes do svojho 21. ročníka avšak trochu netradične – predohrávkou druhého kola. Chýbať v nej bude Trebišov, ktorý si síce barážou zachoval miestenku, no do súťaže sa napokon neprihlásil.

557186_474129005942745_2097145344_n

Koniec trebišovskej radosti

Smútok, rozčarovanie, ba dokonca plač. To všetko sa udialo keď vyšla neradostná správa, že trebišovskí hokejisti nebudú hrať 1.ligu. Zaspomínajme si na ťažké, ale prekonateľné chvíle v hokejovom klube Trebišova, až po tú poslednú, neprekonateľnú.

Keď v roku 1996 vznikol HK VTJ WS Trebišov, zakladala sa tradícia nového športového odvetvia v Trebišove- tradícia ľadového hokeja , ktorá vydržala 16 rokov. Boli problémy, no vždy sa to nejako zachránilo.

Sezóna 1999/2000
Aj napriek snahám vedenia klubu, predstaviteľov mesta a sponzorov, ktorí doposiaľ finančne zabezpečovali chod klubu, z dôvodu ekonomickej situácie bolo rozhodnuté, že v sezóne 1999/2000 nie je možné finančne zabezpečiť 1.HL. V rámci udržania hokejovej myšlienky v meste a okolí vedenie klubu prihlásilo družstvo seniorov do 2.hokejovej ligy. Po ročnej odmlke je Trebišov opäť účastníkom 1.ligy.

Sezóna 2008/2009
Po polovici súťaže piate miesto, pozitívne čísla v štatistikách a čoraz väčší divácky záujem. Paradoxne, keď sa klubu najviac darí, hrozia finančné problémy. Vážne je ohrozená existencia hokejového klubu, pretože z dotácie 1,2 milióna korún sa vyčerpala viac ako polovica, ale zvyšných 500000 Sk neboli.

Sezóna 2009/2010
Pár dní pred podaním prihlášky vedenie klubu stále nemá finančné záruky. Trebišovskému prvoligovému tímu hrozí kolaps. Dôvodom sú financie. Mesto ľad pre hokejistov tento rok neurobí. Dôvodom je vysoký výpadok v mestskom rozpočte, ktorý súvisí s finančnou krízou. V pláne bolo aj zavrieť celý zimný štadión. Bol to šok. Po tom všetkom sa rozhodlo otvorene protestovať pred Mestským úradom Trebišove. Nehádžte nás cez palubu! Neberte nám ľad! Hokej je lepší ako drogy! Tieto heslá v rukách detí dominovali pred magistrátom. Pomocnú ruku podal košický podnikateľ Petr Černák. Navrhol, aby mesto štadión prenajalo jeho spoločnosti SOIL. Potom navrhuje urýchlenú rekonštrukciu štadióna. S mestom sa nedohodol, áčko v Trebišove končí, sťahuje sa do Humenného, odkiaľ sa však po štyroch dňoch vrátilo a Černák v Trebišove skončil.

Sezóna 2012/2013
Po skončení sezóny 2011/2012 bolo dlho okolo hokeja v Trebišove ticho. Ozývali sa hlasy, že klub je na pokraji zániku. Ako aj predtým napokon sa opäť dokázal ostať z najhoršieho a fanúšikovia sa mohli tešiť na prvoligový hokej. Existenčné problémy boli príčinou, že príprava začala oneskorene. Ťažkú sezónu zvládli a udržali sa v 1.lige.

Sezóna 2013/2014
Klub odhlásil A-mužstvo zo súťaže pre nedostatok financií a nebude hrať ani 2.ligu. Trebišovské hokejové dielo, ktoré sa za krátke obdobie vždy vedelo pozviechať sa rozpadlo ako domček z karát. Trebišovský divák tak prišiel o jednu z najkvalitnejších súťaží v meste. Nejedná sa pritom len o družstvo mužov, ale aj o mládežnícke kategórie, ak nechceme aby naša mládež trávila voľný čas na ulici. Pritom celok mužov ako vrchol klubovej pyramídy je pre mládež veľmi dôležitým motivačným článkom.

V živej pamäti máme sezónu 2006/2007, keď sa Humenné odhlásilo z 1.ligy, pričom o šesť dní nové vedenie klubu potvrdilo svoje rozhodnutie, že Humenné v prvoligovej spoločnosti bude účinkovať. Dnes sa však začína nová sezóna a Trebišov v nej určite nenastúpi.

Tento článok si prečítalo 3 122 ľudí