Trebišovský kaštieľ obohatený o informačnú kanceláriu a jazdu historickým traktorom

V trebišovskom kaštieli využívajú zimné mesiace aj na prípravu nových projektov. Jednou z plánovaných noviniek tohto roka je informačná kancelária, ktorá bude slúžiť návštevníkom južného Zemplína a obnovenie historického traktora s vlečkou, na ktorom sa budú návštevníci môcť aj povoziť.

KASTIELPre TASR uvidela riaditeľka Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove, Beáta Kereštanová: „Informačná kancelária už je zriadená, slávnostné otvorenie bude v apríli.“ Kancelária, so sídlom v trebišovskom kaštieli, bude počas celého roka poskytovať informácie o prírodných a kultúrnych zaujímavostiach, aktuálnych podujatiach, či dopravných spojeniach.

Podľa Kereštanovej predbežne plánujú otvorenie zariadenia na Kvetnú nedeľu. Zriadilo ju združenie Tokajská vínna cesta a realizáciu projektu umožnila finančná podpora z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína dlhodobo prispieva kultúrnym podujatiam v Trebišove. Okrem otvorenia informačnej kancelárie je na apríl pripravená aj nová atrakcia. Uvedenie obnoveného historického traktora s vlečkou, umožní záujemcom previezť sa po deväťhektárovom parku kaštieľa.

 

 

Zdroj: TASR/trebisoviny.sk

Tento článok si prečítalo 2 106 ľudí