Trebišovský jumping maratón mal veľký úspech, môže byť skvelou tradíciou

DSC_0039

/TREBIŠOV, 10. marca 2014/ – V sobotu, 8. marca sa v trebišovskej športovej hale konal Prvý trebišovský Jumping maratón. Pozvanie naň prijali inštruktori z celého Slovenska a 70 účastníčok, ktorí spoločne odskákali trojhodinové pásmo. Podujatie podporil aj primátor Marián Kolesár, mesto poskytlo na akciu priestory. Organizátorka, inštruktorka jumping a fitness Lenka Dohaňošová vyjadruje spokojnosť s podujatím: „Som veľmi spokojná, mala som pozitívne ohlasy od pozvaných inštruktorov, od domácich aj hosťujúcich cvičenkíň, najmladšie dievčatá mali 5 a 11 rokov, najstaršie tento rok oslavovali 50-tku. Som za všetky hrdá, že sme to zvládli“.

DSC_0013DSC_0037

V úvode programu Lenka Dohaňošová privítala osobitne všetkých inštruktorov, ktorí prišli z Trenčína, Košíc, Popradu, Prešova, Vrábľov, Vranova nad Topľou a samozrejme, z Trebišova. Do cvičenia povzbudil aj primátor mesta, pre ktorého bol maratón prvým stretnutím s týmto druhom športu.

Jednou z pozvaných inštruktoriek bola Viera Gimecká z Trenčína, ktorá odštartovala aj cvičenie na samotnom maratóne. „Cítim sa tu výborne, na východ sa stále teším, ľudia sú tu temperamentnejší, veselší. Jumpingu sa tu veľmi dobre darí.“ Okrem výbornej atmosféry ocenila tiež výhody športovej haly, ktorá je na dlhé hodiny intenzívneho cvičenia ideálna.

DSC_0077 DSC_0081

Účastníčky sa na trampolínach mohli aj vystriedať, oddýchnuť si, no mnohé z nich vydržali cvičiť celé tri hodiny. „Jednou z najkrajších chvíľ pre mňa bolo, keď si po trojhodinovom skákaní pýtali prídavok,“ hovorí Lenka Dohaňošová. Zúčastnení inštruktori sa zhodli, že toto sa im ešte nestalo a svedčí to o kvalite pripraveného programu. Maratónu sa zúčastnili aj inštruktori – muži. Do cvičenia vniesli im vlastný kus zábavy, rytmus a veľa energie. Nezabudli ani zablahoželať dámam k MDŽ, okrem kvietkov pridali aj „špeciálny darček“, na ktorý zúčastnené nežné pohlavie tak skoro nezabudne.

DSC_0119DSC_0025

Organizátorka je presvedčená, že z jumping maratónu sa môže stať v Trebišove tradícia. Cení si tiež podporu mesta a nezávislých sponzorov, ktorým vďačí za pomoc a realizáciu. A pre nadšené jumperky prezradila Vierka Gimecká v rozhovore pre našu redakciu exkluzívnu informáciu. Na jún je pripravená podobná, no oveľa väčšia jumping akcia v Steel aréne v Košiciach. „Technicky sa sem zmestí až tisíc trampolín, no až toľko ich tam samozrejme nedáme, jednou z inštruktoriek na pódiu bude určite aj skvelá Lenka Dohaňošová“. Ak teda ľutujete, že ste sa nestihli zapojiť do trebišovského maratónu, ešte stále môžete začať trénovať a pripraviť sa na ten košický.

DSC_0174 DSC_0059

DSC_0102

DSC_0198

DSC_0112

DSC_0131

Tento článok si prečítalo 2 850 ľudí