Trebišovský díler drog zadržaný a obvinený

/TREBIŠOV, 6. február 2014/ – Po tom, čo trebišovskí policajti v januári tohto roka zadržali a obvinili dílerku, si v stredu (5.2.) v ranných hodinách posvietili aj na pestovateľa a dílera marihuany. „Kriminalisti mali 43-ročného Ľudovíta z Trebišova pod drobnohľadom už koncom roka 2013 a postupne sústredili dostatok informácií, na základe ktorých sudca Okresného súdu v Trebišove vydal príkaz na vykonanie domovej prehliadky rodinného domu, v ktorom podozrivý muž býval,“ informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Ako uviedla, počas domovej prehliadky našli policajti v izbe podozrivého muža, na ktorej boli zatemnené okná, niekoľko igelitových vriec s vysušenou rastlinou konope, pričom len jedno vrecko s hmotnosťou 187 gramov obsahovalo sušinu rastliny konope s priemerným 3,3 percentným obsahom THC (tetrahydrokanabinolu) účinnej látky, z ktorého by bolo možné pripraviť od 374 do 617 obvykle jednorazových dávok drogy.
„To by pre podozrivého predstavovalo minimálny zisk vo výške 3085 eur, ktorý by po predaji všetkej zaistenej sušiny predstavoval niekoľkonásobne vyššiu sumu. Expertízne skúmanie bude smerovať aj na preukázanie prítomnosti pervitínu – metamfetamínu v injekčných striekačkách, ktoré policajti taktiež zaistili pri domovej prehliadke,“ doplnila. Podozrivý muž si marihuanu sám vypestoval, neoprávnene prechovával, časť použil pre svoju vlastnú potrebu a zvyšok delil na užívateľské dávky a následne predával stálym ako aj náhodným konzumentom v Trebišove a jeho blízkom okolí.
„Po vyhodnotení doposiaľ získaných dôkazov a vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Trebišove už 43-ročného muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Zároveň vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby,“ uzavrela hovorkyňa polície.

Zdroj:TASR

S touto témou súvisí: http://trebisoviny.sk/mladu-trebisovcanku-prichytili-s-balikom-drogy/  

Tento článok si prečítalo 5 184 ľudí