Trebišovčan Marek Čech hráčom FC Bologna

Slovenský futbalový reprezentant, ktorý naposledy pôsobil v tureckom Trabzonspore sa v pondelok dohodol s účastníkom talianskej Séria A FC Bologna na ročnom kontrakte s následnou opciou.

Marek_Cech

Tridsaťročný trebišovský rodák M. Čech sa pred pár týždňami dohodol na predčasnom ukončení kontraktu s tureckým Trabzonsporom a Bologna bude pre neho už piatou zahraničnou zastávkou v piatej krajine. Ľavonohý obranca či záložník v cudzine pôsobil v českej Sparte Praha, portugalskom FC Porto, anglickom West Bromwichi Albion a spomenutom Trabzonspore. Na Slovensku obliekal dresy Slavoja Trebišov a Interu Bratislava.

„Som šťastný, že sme sa s Bolognou dohodli. Bola to od začiatku moja prvá voľba, pretože je to tradičný účastník najvyššej talianskej súťaže, má silné zázemie v tomto regióne a aj prostredie pre rodinný život patrí v Taliansku k najlepším. S každým mojím predchádzajúcim klubom sme boli úspešní a verím, že niečo podobné zažijem aj tu. Som rád, že budem súčasťou bohatej klubovej histórie,“ reagoval Marek Čech bezprostredne po podpise zmluvy. „Pred dvadsiatimi rokmi sme boli ako žiaci Trebišova na turnaji v Taliansku. V tom čase to bola najlepšia liga na svete. Domov sme si priniesli dresy veľkých klubov a snívali sme, že si raz zahráme Serie A. Život to zariadil tak, že dnešným podpisom zmluvy si Marek naozaj zahrá v najvyššej talianskej súťaži. Ja som zasa spokojný, že som mu k tomu dopomohol,“ vyhlásil Richard Čech, brat a agent Mareka.

O šikovného ľavého obrancu bol záujem aj z Anglicka a Španielska. Taliansky klub sa snažil M. Čecha získať už v júni 2011. Vtedajší zamestnávateľ futbalistu WBA a Bologna sa však nedohodli na odstupnom a na konci augusta 2011 Čech prestúpil do Trabzonsporu.

Bologna obsadila v minulej sezóne Serie A trinástu pozíciu so 44-bodovým ziskom. Najväčším úspechom klubu zo Štadióna Renata Dall’Aru pomenovanom po dlhoročnom prezidentovi FC Bologna, je sedem ligových titulov. Zatiaľ posledný však získal ešte v sezóne 1963/1964. Bologna tiež dvakrát triumfovala v národnom pohári (Coppa Italia) a raz získala Pohár Intertoto (1998). Jedným z najznámejších futbalistov, ktorý si obliekal dres FC Bologna, je bývalý taliansky reprezentant Roberto Baggio. Obávaný kanonier dal v ročníku 1997/1998 za „červeno-modrých“ 22 gólov v 30 zápasoch.

 

Tento článok si prečítalo 3 340 ľudí