Trebišov skrášli street-art a graffiti

Počas štvrtej adventnej nedele budú môcť Trebišovčania podporiť už druhú street-art udalosť v Trebišove, tentokrát pod záštitou spoločnosti Iuventa s podporou mesta Trebišov.

V rámci projektu KomPrax sponzorovaného Európskou úniou sa zorganizuje street-art a graffiti akcia, do ktorej sa zapoja umelci z Trebišova, Košíc a okolia.

Národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax je zameraný na podporu kvality práce s mládežou prostredníctvom neformálneho vzdelávania. Neformálne vzdelávanie dopĺňa formálne vzdelávanie, ktoré prebieha vo formálnom vyučovacom procese, a pôsobí najmä na rozvoj zručností, schopností a postojov. Projekt KomPrax je podporený z Európskeho sociálneho fondu, Operačný program Vzdelávanie

A Trebišovčania budú mať možnosť vidieť, ako vznikajú výtvory.

Všetko je už pripravené na zajtrajšiu kreatívnu tvorbu. Maľovanie teda začne 22. decembra 2013 o 10. 00 hodine v podchode pod OD Berehovo, v priestore, kde sa nachádza papiernictvo a požičovňa svadobných šiat.  Prítomní fanúšikovia tohto umenia si budú môcť pozrieť činnosť našich umelcov, ktorí chystajú aj prezentáciu o tvorbe tých najlepších prác v Európe.

Pozor! Ak máš talent, chuť a hoci len drobný nápad, budeš sa môcť priamo zapojiť. Keď si obohatený úplne iným talentom, neváhaj a svojou účasťou na tejto akcii príď oceniť snahu mladých ľudí, ktorí sa posnažia urobiť naše mesto aspoň trochu kreatívnejšie, farebnejšie a interesantnejšie.

obrobra

Tento článok si prečítalo 2 169 ľudí