Talent zo Stredy nad Bodrogom, Miroslav Sýkora. Porotu úplne šokoval!

 Talent zo Stredy nad Bodrogom, Miroslav Sýkora. Porotu úplne šokoval!

 

1097633_618557584831715_1203169641_o

 

Človek, pre ktorého je spev prirodzenou formou vyjadrovania. Miroslav Sýkora zo Stredy nad Bodrogom, zviditeľnil náš okres v súťaži Československo má talent, vysielanej na jednej zo slovenských komerčných televízií. Miroslav postúpil do semifinále a jeho výkon úplne nadchol porotu. „Je mi ľúto, že mi trvalo 39 rokov, kým som spoznal takého skvelého speváka, ako ste vy“, povedal na spevákovu adresu porotca Jaro Slávik.

Miroslav (25), pracuje v Štátnom divadle v Košiciach ako člen zboru a sólista, pred porotu talentovej súťaže nevystúpil prvý raz. Kvôli svojmu hendikepu sa však nikdy nedostal takto ďaleko. „Pred rokom v Superstar som mal zlé skúsenosti, keď ma Habera vyhodil“, hovorí spevák. Jeho hendikepom je zajakávanie, ktoré sa prejavilo aj v rozhovore s porotou. Napriek ťažkému úvodu, kedy sa tréma prejavuje aj u tých najlepších rečníkov, to Miro nevzdal. „Som veľmi šťastný že som sa mohol prihlásiť. Porotou som bol veľmi milo prekvapený a hlavne cením si u nich to, že ma hodnotili podľa spevu a nie podľa môjho hendikepu.“

Po úvodných slovách, keď ho porota vyzvala k spevu, ukázal Miroslav, že je v ňom viac, než by sme čakali. Jeho sebavedomý a profesionálny výkon má na kanáli youtube už viac ako 1000 prezretí. Miroslav predviedol náročnú opernú áriu, z ktorej boli porotcovia aj diváci úplne nadšení. Divákov si určite získal aj svojou úprimnosťou. Na otázky ohľadne svojho hendikepu odpovedal zážitkom z detstva, ktorý ho negatívne ovplyvnil. Jeho problém sa spája s rozpadom rodiny a odchodom otca, no mladý muž sa zjavne so svojim osudom dokázal vyrovnať.

Konkurovať v súťaži budú nášmu rodákovi ďalší semifinalisti, medzi ktorých zatiaľ patrí spevácka formácia Forsomeone a tanečník Miroslav Bruise Žilka. Podľa pravidiel vyberá 9 postupujúcich semifinalistov porota po odvysielaní všetkých divadelných kôl. Ďalší budú pribúdať každú nedeľu večer, na základe volieb.

Pre Miroslava je účinkovanie v tomto projekte dôležitou výzvou. Jeho veľkým snom je spievať pred porotcom Britain´s Got Talent, Simonom Cowellom, známym hľadačom talentov svetového formátu. Toto želanie sa mu splní v prípade výhry, ktorá tiež zahŕňa 50 tisíc eur, auto a dovolenku.

To, že je Sýkora v súťaži horúcim želiezkom potvrdzuje aj ovácia na konci jeho vystúpenia, keď sa postavili nielen členovia poroty, ale aj publikum. „Obecenstvo bolo fantastické, som im vďačný, že si ma tak cenili. Bol to určite zážitok na celý život.“

Pribúda blahoželaní, uznaní nad jeho výkonom aj vzhľadom k jeho hendikepu a pribúda aj fanúšikov.

„Ďakujem z celého srdca všetkým ktorí mi fandia ktorí ma budú aj naďalej podporovať.“

Lucia Bílá po jeho výkone neodolala a rozhodla sa uštedriť mu aj priateľské bozky. V súvislosti s ním povedala, že Boh nemá zmysel pre humor. Možno však práve teraz nastal čas, kedy bude Miroslavov talent a úsilie ocenené nie len potleskom a uznaním, ale aj splnením sna.

Tento článok si prečítalo 3 481 ľudí