Rozprávkový príbeh pod názvom „Ako Jančiči stretla Brumka“ už aj v Trebišove

Rozprávkový príbeh pod názvom „Ako Jančiči stretla Brumka“  už o niekoľko dní zavíta do Mestského kultúrneho strediska v Trebišove. Dňa 11. marca o 15:00 sa o zážitok postarajú dvaja Košičania – divadelní herci, ktorí sa rozhodli spojiť sily, aby deti nielen zabavili, ale pripomenuli im, aká je zelenina zdravá, či ako sa vyrába med. 

Obrazok vseobecny

Predstavenie predstavia herci Anna Grega Mižič a Ján Jakab. Ide o detské predstavenie, v ktorom využijú svoje doterajšie skúsenosti. Divadelné umenie a tanec prepoja autorskými pesničkami s edukačným charakterom. Obaja účinkujúci sú absolventmi Akadémie umení v Banskej Bystrici, majú za sebou desiatky predstavení v profesionálnych divadlách. Anna sa v súčasnosti okrem iného venuje dabingu a hudbe, Ján aktuálne pôsobí v školskom sektore  na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu na Požiarnickej ulici.  Formou humoru sa deťom tiež pravidelne snažia spríjemniť pobyt v nemocniciach ako klauni prostredníctvom združenia Červený nos Clowndoctors.

Rozprávkovú postavu Jančiči stvárni Anna Grega Mižič, ktorá sa hudbe venuje intenzívne už niekoľko rokov. Spolupracovala aj s hudobníkmi ako Martin Husovský, Peter Tomko, či Miroslav Szirmai: „Ide o príbeh kamarátstva, ktorý je prepojený pesničkami a veselým tancom. Našim cieľom je odtrhnúť deti od televízie a tabletov a ukázať im krásu dramatického umenia hravou formou. Chceme ich zabaviť, ale možno aj trošku pomôcť rodičom, ktorí sa napr. pasujú s tým, že si ich ratolesti nechcú umývať zúbky,“ povedala Anna Grega Mižic

Spoločnosť jej bude robiť Brumko, ktorého úlohy sa zhostil Ján Jakab. S predstaveniami pre deti má skúsenosti aj z Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Oprávnene sa hovorí, že detský divák je ten najnáročnejší. Reaguje spontánne. To, čo cíti, vám dá aj najavo a nič vám nedaruje, a práve úprimnosť je na tom skvelá. Keď vidíte ako na vás pozerajú so zatajeným dychom a potom medzi sebou rozprávajú o jednotlivým pasážach, to človeka nabije na niekoľko dní. Nepochybujem, že ich zaujmú aj kostýmy či scéna, ktoré sme vytvorili vlastnými silami,“ dodal Ján Jakab.

PredstavenieAko Jančiči stretla Brumka“ sa bude konať 11. marca 2017 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove o 15:00 hod.

Tento článok si prečítalo 4 398 ľudí