Rozprávkovo – dobrodružné táborenie začína!

kniznicaV Trebišove organizuje Zemplínska knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, už 8. ročník letného čitateľského tábora KNIHOVNÍČEK. Trvať bude jeden augustový týždeň. Zapojiť sa doň mohli deti vo veku od 6 – 12 rokov zaslaním prihlášky. Ku koncu prázdnin chcú v knižnici školákov motivovať a tak trochu pripraviť na čoskoro začínajúci školský režim. Samozrejme kreatívne, zábavne a stále s dávkou prázdninového oddychu.

Cieľom tábora, ktorý každým rokom naberá na popularite, je zmysluplne využiť voľný čas detí. Jednotlivé aktivity počas celého týždňa smerujú k priblíženiu knižnice, kníh a čítania deťom. tabor deti 3Deti si v ňom hravou a nenásilnou formou posilnia vzťah ku knihám a k čítaniu samotnému. Vyhýbať sa nebudú ani fyzickým aktivitám, moderným informačným technológiám, ako sú počítače, DVD, USB kľúče a aj s ich pomocou sa zintenzívni rozvoj záujmu o čítanie. Práca s knihami však bude na prvom mieste a účastníci tábora sa dozvedia, čo všetko sa dá s knihou zažiť.

tabor detiCelý týždeň letného čitateľského tábora sa nesie „Tajomstvom čiernej Afriky“. Je pripravený bohatý a zaujímavý program, otvárať sa budú knihy plné nápadov, prostredníctvom kníh tvoriť v tvorivej dielni, ilustrovať hlavných hrdinov, zážitkovo čítať a prežívať príbehy. Od pondelka, 18. augusta, kedy KNIHOVNÍČEK štartuje, sa plánuje cestovať po krajinách Afriky. Pre deti sú pripravené aj logické a športové hry, súťaže, prázdninová zábava a príde medzi ne aj vzácny hosť. tabor deti 2Už každoročne je zvykom počas letného tábora ísť na celodenný výlet. Tohtoročná expedícia bude pre deťúrence veľkým prekvapením. Do piatka, 22. augusta, prežijú tvorivý čas, neopakovateľné dobrodružstvá, z ktorých si odnesú krásne zážitky a spomienky.

letny tabor

Tento článok si prečítalo 1 559 ľudí