Rezbárske diela umelcov v Bačkove obdivujú aj po víkende

V obci Bačkov (okr. Trebišov) sa pred obecným úradom v sobotu, 6. septembra 2014, uskutočnil 1. ročník rezbárskej soboty pod názvom “ Odklínanie dreva“.

drevo 1

Toto pilotné remeselnícke podujatie sa podarilo zrealizovať aj vďaka rezbárom z obce a okolia, ale najmä v spolupráci s nadšencom, drevorezbárom  Jankom  Kešeľom,  ktorý sa najväčšou mierou pričinil o oživenie ľudovej tradície rezbárstva priamo v tejto obci. drevo 2Do Bačkova merali cestu i ďalší traja umelci: Dušan Antolik zo Sniny, Pavol Tomko z Malého Ruskova a zoskupenie Roma art z Čičavy. Účastníci predstavovaného umenia mohli obdivovať kreatívne obrábanie dreva, vŕtanie diery do dreva na výrobu fujár, vyrezávanie krásneho orla zo suchého stromu, výrobu krásnych anjelov, ale aj hotové výrobky prítomných rezbárov. O zábavu sa postarala hudobná skupina z Bačkova a svojím tancom aj miestne mladé Rómky.  Všetky vyhotovené diela ostávajú v obci a budú krášliť verejné prostredie pri obecnom úrade.

drevo 3Organizátori nezaháľajú a už dnes sľubujú budúci ročník podujatia, počas ktorého si chcú vyrobením sochy, uctiť bačkovského rodáka, svetoznámeho biológa a prírodovedca Imra Frivaldského. Nuž, či sa im to podarí, uvidíme o rok.

 drevo 5 drevo 6

Tento článok si prečítalo 3 609 ľudí