Projekt Letom literárnym svetom je už naštartovaný

ilustrák knižnica

Zemplínska knižnica v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja; v mesiacoch august, september, október, november a december 2013 realizuje projekt  s názvom Letom literárnym svetom. Ten prebieha s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Projekt je zameraný hlavne na podporu a motiváciu detí a mládeže k čítaniu rôzneho druhu. Vzbudenie záujmu o publikácie má mať prospešný dopad na rozvoj ich čitateľských návykov a zručností prostredníctvom rôznorodých projektových aktivít. Účelom tohto programu je zároveň zoznámiť detí  a mládež s kvalitnou slovenskou i zahraničnou literatúrou, v ktorej spoznajú krásu umeleckej a duševnej hodnoty.

Aktuálne prebiehajúci projekt ponúka školákom, ale aj dospelým možnosť získať informácie o významných udalostiach a autorských osobnostiach na Slovensku aj v zahraničí.

Letom literárnym svetom v sebe zahŕňa kopec aktivít, vďaka ktorým sa čitatelia každý mesiac stretnú so zaujímavými ľuďmi a vždy sa niečo nové dozvedia. Bude sa cestovať, hrať sa, zabávať i debatovať, rozdávať a prijímať skúsenosti, získavať nové zážitky a hlavne užitočne a aktívne tráviť voľný čas. Na účastníkov budú pripravené poučné prednášky, hry, súťaže, besedy. Bude sa aj tvoriť a vystavovať. Nudiť sa určite nebude nikto.

Tento článok si prečítalo 1 604 ľudí