Pribúdajú akútne ochorenia, školy vyhlasujú chrípkové prázdniny

/KOŠICE, 1. február 2014/ – Chorobnosť v našom kraji stúpa. Oproti predchádzajúcemu týždňu zaznamenali lekári v Košickom kraji o 6,4 percenta ochorení viac. Stúpa najmä počet chorých vo veku 0- 5 rokov a najčastejšie sa objavujú chrípkové a chrípke podobné ochorenia. zatvorené sú aj niektoré školské zariadenia.chripka1

Lekári v Košickom kraji zaznamenali v 5. kalendárnom týždni 6986 akútnych respiračných ochorení (ARO). Oproti predchádzajúcemu týždňu stúpla chorobnosť o 419 prípadov, teda o 6,4 percenta. Informoval o tom košický Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ).
„Najvyššia vekovošpecifická chorobnosť bola vo vekovej skupine 0-5 ročných pri počte 1549 ochorení,“ uviedol úrad na svojej webovej stránke.
Výchovno-vzdelávací proces v rámci kraja pre chorobnosť prerušili v piatich materských školách v okresoch Košice okolie, Košice II a Trebišov, ako aj šiestich základných školách v okresoch Michalovce, Košice okolie, Spišská Nová Ves a Rožňava. Chrípkové prázdniny sa týkali aj jednej strednej školy v okrese Michalovce.
Z celkového počtu ochorení hlásili lekári 488 prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení (CHPO).

 

 

Zdroj: TASR

Tento článok si prečítalo 2 051 ľudí