Precestoval celý svet a teraz o tom úchvatne hovorí …a hovoriť ešte aj bude

vehovskyV piatok, 22. novembra 2013 sa budú môcť Trebišovčania stretnúť s neobyčajným cestovateľom ROMANOM  VEHOVSKÝM v priestoroch Zemplínskej knižnice. Beseda, ktorá sa uskutoční, bude venovaná zážitkom a skúsenostiam z jeho neobyčajnej cesty okolo sveta.

Svoje rozprávanie, tento vzácny zahraničný hosť, rozdelil na dve časti. Prvá nesie názov 7 LET NA STOPU – zaostřeno (nejen) na Novou Kaledónií a v tej druhej bude všetkým účastníkom besedy približovať 7 LET NA CESTÁCH – stopem po tropických ostrovech a phuketský festival.

Roman VEHOVSKÝ je veľký český cestovateľ a ešte väčší dobrodruh. Za svojimi dobrodružstvami sa pán Vehovský vybral prvýkrát v roku 2002. Zbalil si základné veci a vyrazil stopovať. Takto netradične, no o to zaujímavejšie precestoval celý svet. Myslel si, že jeho stopovanie potrvá najviac dva roky a nakoniec sa to predĺžilo  na neuveriteľných sedem rokov,  počas ktorých prestopoval Európu, Áziu, Novú Kaledóniu, Nový Zéland a Austráliu.

veh 2Výsledkom jeho ciest sú dve knihy: Cestou osudu a náhody I. částo a kniha s názvom Cestou osudu a náhody (návrat s podkovou)

Roman Vehovský sa o svoje dojmy, či postrehy z ciest podelí hneď dvakrát v tento deň. O 10:00 hodine si pozval na debatu študentov stredných škôl a o 16tej hodine a 30tej minúte očakáva v knižnici príjemnú spoločnosť širokej verejnosti.

Obe besedy budú realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR, v rámci programu Kultúra národnostných menšín.

7322_vehovskdt-spojenda-pozvdanka

Tento článok si prečítalo 1 819 ľudí