Pracovníci mesta zavarili dvere súkromnej predajne, majitelia sa nemôžu dostať do vlastného obchodu

prva

/TREBIŠOV, 16. januára 2014/ – Majitelia kvetinárstva Eva v Trebišove zažili dnes ráno šok. Pracovníci mestskej polície a technických služieb zavarili vchod do ich vlastného obchodu. Právny zástupca majiteľov na mieste informoval políciu o protizákonnosti zákroku, tá sa ale riadila rozhodnutím primátora mesta.

Dnes, okolo ôsmej hodiny rannej pracovníci trebišovskej mestskej polície a technických služieb na základe rozhodnutia primátora mesta zapečatili vstup do súkromnej predajne kvetín. Majiteľom kvetinárstva vnútri obchodu zostali osobné veci aj tovar vysokej finančnej hodnoty, ku ktorému sa teraz nemôžu dostať žiadnym spôsobom. Pracovníci mesta navarili na dvere kvetinárstva visiace zámky, kľúče od nich si nechalo mesto pre seba.

01

Podľa právnej zástupkyne majiteľky kvetinárstva Evy Keclíkovej, JUDr. Valérie Vassovej bol zákrok mesta protizákonný. Okresný súd v Trebišove vydal na základe žaloby proti Mestu Trebišov uznesenie, v ktorom nariaďuje odporcovi, teda mestu zdržať sa akýchkoľvek právnych úkonov ktoré by narušili jej právo nájmu pokojného užívania nebytových priestorov. Tento dokument dnes od právnej zástupkyne kvetinárstva ale odmietla mestská polícia prevziať a akceptovať.

Do kvetinárstva neexistuje ďalší vstup, tvrdili nám, že do 13-tej hodiny tie zámky zmiznú, no nič sa nezmenilo. Nemôžeme sa dostať do vlastného obchodu, k vlastným veciam,“ komentoval situáciu syn majiteľky kvetinárstva, Michal Keclík.

Čo predchádzalo zapečateniu kvetinárstva

Zapečatenie dverí nie je prvým sporom medzi mestom a kvetinárstvom. Problémy s vedením mesta začali už v minulom roku. Po celoročných nezmyselných kontrolách a upozorneniach napokon 24. septembra dostala majiteľka obchodu od mesta definitívnu 02Výpoveď Zmluvy o nájme nebytových priestorov bez uvedenia dôvodu. Proti výpovedi podala na Okresný súd v Trebišove 29. septembra 2013 návrh na začatie konania o určenie neplatnosti výpovede z nájmu nebytového priestoru.

O dva týždne neskôr našla majiteľka kvetinárstva na svojom aute mŕtveho psa s ružou v papuli. Strašný nález rezonoval u obyvateľov mesta ale aj médiami a podľa viacerých znalcov kopíroval mafiánske praktiky. Incident s mŕtvym psom majiteľku kvetinárstva vydesil, no podporili ju zákazníci aj priatelia. V rozhovore pre náš portál povedala: „Ľudia sa ma tu každý deň pýtajú, či myslím vážne, že odídem. Sú ochotní spísať petíciu na podporu kvetinárstva. Chcú, aby tu obchod zostal, aj preto, že vieme obslúžiť zákazníkov s obmedzeným aj neobmedzeným rozpočtom. Ich reakcie ma tešia.

Okresný súd v Trebišove rozhodol, že do právoplatného 03skončenia veci nariaďuje odporcovi a teda mestu Trebišov, „zdržať sa akýchkoľvek právnych úkonov vo vzťahu k navrhovateľke, ktoré by narušili jej právo nájmu pokojného užívania nebytových priestorov.“ Hoci tieto slová vydal Okresný súd, ktorého rozhodnutie je nadradené rozhodnutiu primátora mesta, na dverách sú privarené tri visiace zámky, kľúče od nich má v rukách mesto a majitelia kvetinárstva čakajú na ich odstránenie.

Občania Trebišova vyjadrujú aj na sociálnych sieťach nesúhlas s takýmto vybavovaním účtov, pripájame niektoré z ich vyjadrení:

… Brutálna demonštrácia moci a pľuvanec do tváre každému slušnému človeku. Im nezáleží na kvetinárstve. Posielajú nám 04odkaz,že každý kto má odlišný názor bude potrestaný. Naša odpoved príde v komunálnych voľbách…

… je to odporne co sa voci tejto predajni robi…..fuj hanba

… ako maju normalny ludia dodrziavat sudne rozhodnutia ked to nerobi mesto?…

 

 

 

Tento článok si prečítalo 8 065 ľudí