Pavel „Hirax“ Baričák sa podelí so svojimi zážitkami a autorskou tvorbou s čitateľmi knižnice

hirax 3Do Trebišova zavíta Pavel Baričák? …že ho nepoznáte? Tento pán, rodený Ostravčan je známy svojimi rozmanitými pracovnými aktivitami. Niektorí ho poznajú ako hudobníka, ktorý založil 3 kapely: Editor, Lunatic Gods a Nothing. Účinkoval v nich skoro 20 rokov a počas svojho pôsobenia nahral spolu s kapelníkmi vyše dvadsať albumov. Práca v kapele ho oslovila natoľko, že sa rozhodol založiť hudobné vydavateľstvá HIRAX Records a HROM Records. Dlho neváhal ani nad zrodom internetového obchodu pre mladých- HIRAX Shop.

hirax5Učarovalo mu však aj cestovanie a spoznávanie rozmanitých kultúr sveta. O tom, že je na cestách skutočne zbehlý, svedčia krajiny, ktoré sa mu na istý čas stali kratšou, či dlhšou zastávkou v živote. Prešiel Indiu, Etiópiu, Mexiko, Ekvádor, Panamu, Kostariku, Hong Kong, Nový Zéland, Fidži, Honolulu, Thajsko, Vietnam, USA, Dominikánsku republiku a iné krajiny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo týchto skúsenostiach vydal panamsko-kostarický cestopis Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života, etiópsky cestopis Etiópia – Vysoká škola neočakávania a foto-poetopis Nový Zéland / New Zealand.  Na zahraničných cestách všetko zaznamenával a okrem vydania foto- poetopisu zo svojich cestovateľských zážitkov uskutočnil aj výstavu fotografií z krajín: India, Thajsko, Nový Zéland a Etiópia.

hirax4Hirax, ako mu blízki i tí menej známi ľudia hovoria, je na Slovensku najznámejší ako spisovateľ poetických zbierok, románov, či motivačnej literatúry. Do povedomia našincov sa dostal aj ako zakladateľ knižného vydavateľstva HladoHlas. Zaujímavá je jeho tvorba, v celku bezprostredná, živá a kontroverzná. Nedajte si preto ujsť príležitosť stretnúť sa s undergroundovým hudobníkom, vydavateľom, spisovateľom, fotografom, cestovateľom a blogerom v jednej osobe, Pavlom „Hiraxom“ Baričákom. 19. novembra 2013 o 11.00 hodine sa uskutoční beseda a čítačka v priestoroch Zemplínskej knižnice v Trebišove. Stretnutie je venované najmä študentom. Široká verejnosť sa s autorom môže stretnúť v ten istý deň o 16:30 hod. v minigalérií Kultúrneho domu v Sečovciach.

Podujatie sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci programu Kultúra národnostných menšín 2013.

Hirax2PAVELHIRAX PAvelHirax- knižnica

Tento článok si prečítalo 2 016 ľudí