Páli novelista Ján Babarík za sebou mosty? Či len na listoch svojej knihy?

Ján BABARÍK, slovenský spisovateľ žijúci v Košiciach, sa predstaví občanom mesta Trebišov  v Zemplínskej knižnici knižným debutom Pálenie mostov.

Počas besied, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok, 20. februára 2014 v čase o 9.00 a o 10.30 hodine, autor bližšie predstaví nielen vlastnú publikáciu, ale prezradí viac aj zo svojho života. 

babarikV novele Pálenie mostov autor dramaticky splieta osudy dvoch bratov. Antona, sršiaceho humorom a obrovskou chuťou do života, ktorému postaví osud do cesty zdanlivo neprekonateľnú prekážku a život jeho mladšieho brata Ondreja, ktorý doháňa všetko, o čo sám život obral brata. V diele nájdu čitatelia lásku, zábavu i napätie. Samotný príbeh je vymyslený, vychádza však z prostredia, ktoré autor dobre pozná. Objavia sa v ňom mestá: Banskú Bystrica, Rimavská Sobota i Hrachovo. Pálenie mostov je príbeh o reálnom živote, v reálnom prostredí.

Novelista Ján Babarík publikoval v niekoľkých poviedkových antológiách, časopisoch a v rozhlase. Prešiel zamestnaniami rozličného charakteru. Pôsobil ako redaktor, audítor, klampiar, pokrývač, obchodný zástupca, pomocník mlynára v antracitovej mlynici, živil sa aj ako montážny supervízor v ropnom priemysle a to vo viacerých krajinách Európy, Afriky a Ameriky. Skúsenosti z praxe i ciest mu pomáhajú jeho neuveriteľné príbehy situovať do uveriteľných svetov.

Babarík Ján pozvánka

Tento článok si prečítalo 2 221 ľudí