Otrasné podmienky psov v osade, pomôcť môže kastrácia

ckp1

Na Slovensku existuje množstvo osád, v ktorých žijú v ťažkých životných podmienkach okrem obyvateľov osád aj ich zvieratá. Trebišovská osada nie je výnimkou, takisto v nej v nedôstojných podmienkach prežíva množstvo premnožených psov. Na jar budúceho roku sa preto pripravuje kastračná akcia, ktorá by zabránila nekontrolovanému množeniu zvierat bez domova a často aj šance na prežitie.

ckp

Oznam o Kastračnej akcii v trebišovskej osade uverejnilo na sociálnej sieti Združenie za práva zvierat, ktorej názov je Československý kastračný program. Na túto aktivitu našu redakciu upozornili sympatizanti a pracovníci trebišovského útulku. Kastračná akcia v osade má prebehnúť na jar, no združenie sa už teraz snaží získať prostriedky na jej uskutočnenie. Poskytnúť pomoc darovaním ľubovoľnej sumy môže každý, komu nie je ľahostajný osud nechcených zvierat. V osadách sa často stretávajú s prípadmi týrania psov, najmä šteniat.

ckp3

Citujeme vyjadrenie študentky sociálnej práce, ktoré uverejnil Československý kastračný program na sociálnej sieti. “Už niekoľkokrát som praxovala v rómskych osadách. Občania menšiny (niektorí, neodsudzujem všetkých) hrajú so šteňatami boje. Hádžu ich na seba a nútia ich aby sa kusali a trhali. Ďalej sa tam so psami a šteňatami zaobchádza tak, že ich malé deti hádžu, kopú, hádžu na ne petardy a v niektorých prípadoch dávajú petardy psom buď do úst alebo do konečníka. Snáď najhoršia vec, ktorú som mohla vidieť bol futbal (kopanie ako do lopty ) ale s mŕtvym šteňaťom.”

Študentka ďalej píše, že rodín, ktoré svoje psy majú naozaj rady a starajú sa o ne, je v osade málo. “Treba zabrániť tomu aby sa zbytočne množili zvieratká hlavne v podmienkach ktoré sú pre bežného človeka nepredstaviteľné”, zakončila svoju správu.

Československý kastračný program disponuje tzv. Transparentným účtom. Ten umožňuje verejnosti nahliadnuť na detaily transakcií zrealizovaných na tomto účte. Preto sa nemusíte báť, že vaše príspevky poputujú na iné účely. Úspešné kastračné akcie sa už uskutočnili napríklad v osade Krížová Ves, či v Rožňave a Krásnej Hôrke.

ckp4

Viac informácií o akcii sa môžete dozvedieť na stránke Československý kastračný program na sociálnej sieti. Finančnými prostriedkami môžete prispievať na: Č.ÚČTU:5045910916/0900 – www.transparentneucty.sk, SWIFT:GIBASKBX, IBAN:SK3709000000005045910916 , do poznámky nezabudnite uviesť Trebišov.

 

 

 

 

 

 

Tento článok si prečítalo 3 650 ľudí