Október- mesiac prejavenej Úcty k starším

senioriTradovaná múdrosť hovorí „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

V tomto jesennom období sa kocháme krásnou pestrofarebnosťou prírody, ktorá nadchýna. Zbierame plody zeme, čo ostali po lete. Tešíme sa z posledných teplých jesenných lúčov a mnohí z nás prežívajú aj vlastnú jeseň. Jeseň svojho života. V nej bilancujú bohaté životné skúsenosti, radosti, vydarené udalosti, múdrosti, v ktorých sú mnohokrát príkladom a povzbudením pre mladšie generácie. Október už dávno patrí seniorom a úcte k nim.

11@112@@senioriAni v našom meste nezabúdame na jeseň života obyvateľov Trebišova. Preto pri príležitosti mesiaca Úcty k starším mesto Trebišov pozýva 29. októbra 2013 všetkých seniorov v meste na príjemné posedenie a spoločensko- zábavný program so začiatkom o 15.00 hod., ktoré sa uskutoční v MsKs v estrádnej sále.

Hostí privíta primátor mesta Ing. Marián Kolesár. V kultúrne bohatom programe vystúpia šikovné deti z ĽS Trebišovčan. Svoj tanečný talent predvedie aj mládež z T.I.M.u pod vedením Ivety Višňovskej zo Sečoviec. Temperamentným blokom zemplínskeho a šarišského folklóru sa predstavia členovia miestneho FS Ľeľija. Na pódium príde potešiť oko i ucho Trebišovčanov v dôchodkovom veku i zoskupenie z Milhostova, ktoré pracuje pod taktovkou p. Malíkovej. Úsmev na perách a radosť v srdci rozozvučia ľudové piesne, ktoré zaspieva v nárečí  FSk Žipovčan z Nižného Žipova.

O 16:45 hod. do rezkého kroku a tanca zahrá prítomným hudobná skupina TONIC.

imagespracujici-seniori-400

Veríme, že v príjemnej atmosfére s vďakou za krásne chvíle, za láskavé slová a múdre rady, za nekonečnú obetavosť si tento deň seniori užijú.

Tento článok si prečítalo 2 989 ľudí