Ocenenie Pro Nobis pozná svojich majiteľov

Sečovce – cena Pro Nobis 2014 už pozná svojich majiteľov. V nedeľu 9. novembra 2014, primátor mesta Sečovce MVDr. Jozef Gamrát slávnostne odovzdal ocenenia primátora mesta.               Mikrofónu sa zhostil primátor, ktorý divákov prevádzal celým programom.

primator

Primátor mesta MVDr. Jozef Gamrát

V poradí štvrtý ročník sa v meste odovzdávalo ocenenie občanom, ktorí sa zaslúžili o zviditeľnenie mesta, rozvoj kultúry, športu, vzdelávania a iných sfér. Soška PRO NOBIS pochádza z dielne sochára Jána Leška.

Tento ročník si svoje ocenenie prišli prevziať Valéria Benedeková a Magdaléna Kožuchová za dlhoročnú a úspešnú prácu s DFS Pavička.

Valéria Benedeková a Magdaléna Kožuchová

Valéria Benedeková  a Magdaléna Kožuchová

Druhá soška putovala do rúk hádzanára Jána Semana, ktorý priviedol svojich zverencov k najväčším úspechom. Hádzanej sa venoval dlhých 30 rokov.

Ján Seman

Ján Seman

V neposlednom rade si pre svoje ocenenie prišli na pódium Božena Krajkovičová a Jozef Tutko. Obaja pôsobia v ÚNSS (Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska). Životné príbehy ich posúvajú ďalej a je krásne, že hendikep nedokáže prekaziť radosť zo života, spevu a hrania na hudobných nástrojoch.

pro nobis

Božena Krajkovičová a Jozef Tutko

 

Slávnostné ocenenie Pro Nobis bolo nabité emóciami a slzy sa mnohokrát tisli do očí. Program dotvárali umelecké telesa mesta ako TS Mars, DFS Pavička a Mestská hasičská dychová hudba. V závere programu vystúpil folklórny súbor Šarišan.

Tento článok si prečítalo 2 686 ľudí