O víťazstve futbalistov Trebišova rozhodli letné posily

TREBIŠOV. V nedeľu popoludní sa na futbalovom štadióne v Trebišove odohralo majstrovské stretnutie v rámci 8. kola III. futbalovej ligy v skupine Východ. Trebišovský Slavoj v ňom hostil celok MŠK Fomat Martin (2:0).

DSC_0976

Tomáš Krochta vsietil premiérový gól!

Už na prvý pohľad bolo jasné, že Zemplínčania zmenili taktiku oproti predošlým zápasom. Napokon sa však ukázalo, že zmena zožala úspech. „Stále hrávame 4-4-2, teraz sme skúsili zmeniť rozostavenie na 4-1-4-1 s Glushkovom na hrote a Mižíkom medzi obranou a zálohou, čím sme chceli prehustiť stred poľa a snažiť sa hrať viac po čiarach, pretože sme vedeli, že súper je v strede silný. Mal zdatných vysokých zadákov, takže ani vrchom sme sa nevedeli presadiť. V druhom polčase sme sa už práve po krajoch dostávali do šancí, z čoho napokon pramenil náš prvý gól,“ prezradil na úvod tréner žlto-modrých Vladimír Rusnák mladší.

Strelcami víkendového zápasu boli letné posily Slavoja, pre ktorých to boli premiérové góly v trebišovskom drese. Prvý zaznamenal Tomáš Krochta, druhý legionár Roman Mikailov. „Tomáš nastupuje od začiatku súťaže v základnej zostave. Je to poctivý futbalista. Zo začiatku bolo vidno, že dlhšiu dobu nehral na vyššej úrovni, ale každým zápasom sa dostáva do tempa. Dnes podal výborný výkon, ktorý aj okorenil gólom,“ nešetril chválou na adresu stredného záložnika trebišovský lodivod. K druhému premiérovému strelcovi tréner poznamenal: „Či už Roman, alebo Nikita (Glushkov), obaja sú to mladí chlapci, ktorí nedávno ukončili dorastenecký vek a každou minútou na trávniku zbierajú potrebné skúsenosti. Citlivo ich treba zapracovávať do mužstva a je už len na nich, aby to využili,“ dodal.

Tomáš Krochta sa v lete vrátil z Nemecka a ako správny trebišovský odchovanec posilnil rady Slavoja. Svoje miesto si našiel po boku kapitána Capka a počas víkendu zaznamenal premiérový gól v A – mužstve Slavoja. „ Veľmi sa z toho gólu teším. Hlavne preto, že sme nim zlomili súpera, ktorý hral veľmi dobre. Za Slavoj som v mládežníckych súťažiach nejaký ten gól dal, ale tento bol v A – tíme skutočne premiérový,“ neskrýval nadšenie 25 – ročný stredopoliar a na margo vývoja stretnutia povedal: „Hostia začali obrovskou šancou, ktorú však na naše šťastie nepremenili. Hra bol počas celého stretnutia vyrovnaná, aj keď si myslím, že o trocha viac futbalovejší sme boli my. Bol to zápas mnohých súbojov, a práve to nás stalo veľa síl. Čisté šance sme si nevytvorili a tak až po chybe pri rozohrávke súpera sa nám podarilo dotlačiť prvý gól dvanásť minút pred koncom. O najkrajší moment zápasu sa podľa mňa postaral Roman Mikailov, ktorý tri minúty po tom, čo prišiel na ihrisko krásnym sólom cez troch hráčov upravil na konečných 2:0. Tento zápas sme odohrali s veľkým odhodlaním a túžbou po víťazstve. Myslím si preto, že sme zaslúžene vyhrali,“ povedal po stretnutí šťastný strelec.

Trebišov sa v nasledujúcom kole predstaví na pôde Námestova, kde v minulom ročníku podľahol domácim tesne 2:3. Momentálne má ich sobotňajší súper na konte desať bodov za tri víťazstvá a jednu remízu a patrí mu desiata priečka. „Čaká nás celkom iný zápas, no nepôjdeme tam prehrať. Námestovo je dobrý súper, určite budú chcieť doma zvíťaziť, no máme pred sebou dlhú cestu, tak nechceme sa vracať naprázdno,“ dodal na záver tréner Zemplínčanov Vladimír Rusnák.

Tento článok si prečítalo 1 730 ľudí