Mladú Trebišovčanku prichytili s balíkom drogy

droga1

/TREBIŠOV,15. január 2014/ – V utorok (14.1.) zadržala polícia v Trebišove 31-ročnú ženu, u ktorej našla plastové vrecko s drogou pervitín. Žaneta si drogu z Českej republiky prevzala na autobusovej stanici v Sečovciach. Balíček obsahoval drogu pervitín s 49-percentným obsahom metamfetamínu o hmotnosti 2,20 gramov. Z drogy by bolo možné pripraviť 27 až 108 obvykle jednorazových dávok.

Trebišovskí policajti sledovali ženu na autobusovú stanicu v Sečovcviach, kde si prebrala drogovú zásielku. K jej zadržaniu, ako aj osobnej a domovej prehliadke, došlo po jej návrate do obytného bloku v Trebišove, kde bývala s priateľom na podnájme. Polícia pri prehliadke zaistila aj inzulínové injekčné striekačky a plastové striekačky zo zataveným koncom.
„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil zo zločinu  nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 31-ročnú Žanetu z Trebišova, ktorá si od mája 2013 zadovažovala psychotropnú látku metamfetamín (pervitín) a omamnú látku konope a prechovávala ich neoprávnene v mieste svojho bydliska. droga2Časť z pervitínu použila  pre svoju osobnú potrebu a zvyšnú časť ako aj konope delila na bežné užívateľské dávky, ktoré odpredávala stálym ako aj náhodným konzumentom,“ informovala dnes ďalej košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Obvinenú ženu umiestnili do cely policajného zaistenia, vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na jej vzatie do väzby. Za drogovú trestnú činnosť obvinenej žene hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

 

Zdroj: TASR, foto: ilustračné

 

Tento článok si prečítalo 9 806 ľudí