Majitelia zablokovanej predajne podali na primátora trestné oznámenie

Vo štvrtok, 16. januára zarazilo obyvateľov Trebišova konanie pracovníkov, ktorí na poverenie primátora mesta násilne uzavreli kvetinárstvo Eva šiestimi visiacimi zámkami. Majitelia situáciu riešili prostredníctvom privolanej právnej zástupkyne, ktorá pracovníkom Mestskej polície a technických služieb argumentovala súdnym uznesením. Na základe uznesenia súdu bol tento krok mesta preukázateľne protiprávny. Napriek upozorneniu boli zámky na dvere súkromnej predajne nainštalované a visia na nej dodnes.

Ešte vo štvrtok nám p. Keclík ml. povedal: „Mali prísť tie zámky odstrániť dnes do jednej, je pol siedmej a nič“. Situácia sa nezmenila dodnes. Kvetinárstvo Eva prostredníctvom sociálnej siete zverejnilo svoje vyjadrenie k prípadu. Informuje v ňom, že na primátora Trebišova bolo v tejto veci podané trestné oznámenie a majitelia kvetinárstva dúfajú v spravodlivosť a rýchlosť súdov. Veria, že sa súd na základe právoplatných dokumentov prikloní na ich stranu. Primátor mesta ani jeho zástupcovia svoje konanie 04nekomentoval prostredníctvom internetu ani inými masovokomunikačnými prostriedkami.

Pripájame celé vyjadrenie zo stránky Kvetinárstva Eva, zverejnené v nedeľu, 19. januára 2014:

Naša predajňa je stále protizákonne a násilne zablokovaná na priamy rozkaz primátora mesta Kolesára – na ktorého sme podali už trestné oznámenie za zneužitie právomocí verejného činiteľa … ostáva nám veriť v spravodlivosť a rýchlosť súdov, aby takéto zneužitie spravodlivo odsúdili a takýto človek už nemohol kandidovať v tohtoročných komunálnych volbách za primátora. Proti arogancii moci a násiliu v dnešnej demokratickej dobe musíme rázne zabrániť hoci aj za takúto nepríjemnú cenu.Takéto praktiky sa už nikdy nesmú opakovať!!!

 

Tento článok si prečítalo 4 209 ľudí