Kazimírske slávnosti obohatí svojím humorom Jožko Jožka

O tom, že ľudia sa radi zabávajú a kultúru vedia tvoriť i rozdávať, svedčia i ďalšie folklórne slávnosti na Zemplíne. Folklórom a zábavným ľudovým slovom bude žiť v nedeľu, 3. augusta 2014, obec Kazimír v Trebišovskom okrese. Kazimírske slávnosti začnú o 15:30 hodine na obecnom amfiteátri. Na účastníkov čaká príjemná letná zábava s kultúrnym programom na pódiu. Tradičné slávnosti v obci otvorí jej starosta, Jozef Toma.

Tanec, hudba, spev bol v ľudovom prostredí predovšetkým kultúrnym prejavom kolektívu, súčasťou a spolutvorcom spoločenského života. Na slávnostiach sa predstavia tri folklórne skupiny, ktoré uchovanú radosť z kultúrneho dedičstva s citeľným entuziazmom aj predvedú. Komanička z Nového Ruskova, Kysčanka z obce Kysta a Trebišovská Orgonina „vytiahnú“ to najlepšie zo svojho pestrého repertoáru.

bajus orgonina

jozko jozkaZábavným slovom vo východniarskom nárečí poteší návštevníkov kazimírskeho amfiteátra ľudový rozprávač Jožko Jožka. Neróm v póze ukecanej rómskej ženy rozosmial už tisíce divákov. Zabávač z Hanušoviec nad Topľou, ktorý úplne spontánne reaguje na potreby a podnety publika, dokáže svojím talentom dohnať ľudí až k plaču. Počas slávností zaznie aj Muzika Milana Rendoša a vystúpiť príde i Marka Mačošková. Vo večerných hodinách je pripravená diskotéka.

Organizátorom podujatia je obec Kazimír, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

kazimír

Tento článok si prečítalo 2 934 ľudí